Aktualności

ArcelorMittal Poland wysoko w rankingu „Rzeczpospolitej”

06/11/2012

Po raz 11. dziennik „Rzeczpospolita” opublikował Listę 2000 – coroczne zestawienie funkcjonujących w naszym kraju średnich i dużych firm. 20 spółek zostało nagrodzonych statuetkami „Dobra Firma”. W tegorocznej edycji ArcelorMittal Poland znalazł się na 10. miejscu. W stosunku do roku poprzedniego awansowaliśmy o jedną pozycję.
W swoim rankingu „Rzeczpospolita” stara się w obiektywny sposób pokazać rozwój i kondycję polskiej przedsiębiorczości. Lista 2000 zawiera aktualne dane finansowe firm i spółek. Na ich podstawie można ocenić kształtowaną przez podmioty gospodarcze bieżącą sytuację na rynku.
W tegorocznym zestawieniu pojawiły się tylko te firmy, których przychody ze sprzedaży kształtowały się na poziomie minimum 127,2 mln zł. Niezmiennie największy udział w łącznych przychodach ma handel (28 proc.), energetyka i gazownictwo (10 proc.) oraz przemysł paliwowy (niemal 9 proc.).
Pomimo osiąganych przez firmy dobrych wyników finansowych zauważalne jest spowolnienie w krajowej gospodarce. Świadczą o tym bieżące wskaźniki PKB, które w 2011 roku wzrosło wprawdzie o 4,3 procent, a w pierwszym kwartale tego roku o 3,6 procent, jednak wynik za drugi kwartał wyniósł już tylko 2,3 procent.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem