Aktualności

ArcelorMittal Poland z certyfikatem ResponsibleSteelTM

19/09/2022

ArcelorMittal Poland znalazł się w gronie nielicznych firm, które otrzymały certyfikat ResponsibleSteelTM. Po zakończonym pomyślnie audycie przeprowadzonym przez jednostkę certyfikującą DNV Poland (audytor akredytowany przez organizację ResponsibleSteelTM ), spółka otrzymała certyfikat potwierdzający spełnianie wszystkich kryteriów ujętych w standardzie ResponsibleSteelTM.

Audyty przewidują weryfikację działań przedsiębiorstwa pod kątem rygorystycznych wymogów, których realizacja jest sprawdzana przez audytorów nie tylko na podstawie otrzymanych dokumentów, ale również podczas rozmów z interesariuszami zewnętrznymi i wewnętrznymi. Kryteria dotyczą kwestii społecznych i środowiskowych przypisanych do 12 zasad. Dla przykładu aspekty społeczne obejmują: etykę biznesową, relacje z pracownikami

i społecznościami lokalnymi, prawa człowieka i prawo pracy. Kryteria środowiskowe obejmują między innymi zmiany klimatu, emisje, zarządzanie gospodarką wodną oraz bioróżnorodność.

Komentarz Sanjaya Samaddara, prezesa Zarządu ArcelorMittal Poland: “Ten certyfikat to niesamowite wyróżnienie dla nas w ArcelorMittal Poland, ale również zobowiązanie względem naszych interesariuszy. Stal to jeden z najczęściej wykorzystywanych materiałów na świecie. Nasi klienci z branży motoryzacyjnej, budowlanej, energetycznej, opakowań, transportu oraz AGD mają coraz większe oczekiwania względem materiałów, które wykorzystują, spodziewając się , że będą one spełniały najwyższe standardy społeczne i środowiskowe. Certyfikat ResponsibleSteel jest dowodem odpowiedzialnego zarządzania, a także stanowi dla nas dodatkową motywację do rozwoju. Jesteśmy dumni z tego, że doceniono nasze działania na rzecz pracowników, społeczności lokalnych i zrównoważonego rozwoju.”

Annie Heaton, dyrektor generalna organizacji ResponsibleSteel: “Mamy przyjemność poinformować, że spółka ArcelorMittal Poland otrzymała certyfikat zgodności ze standardem ResponsibleSteelTM. Jest pierwszą firmą z Europy Wschodniej z certyfikatem ResponsibleSteelTM tym samym dołączając do grona kilku zakładów ArcelorMittal  posiadających ten certyfikat.”

Kontynuując powiedziała, że “proces audytu wykazał wysoki poziom kultury organizacyjnej, bliskie relacje z lokalnymi interesariuszami, zaangażowanie w sprawy pracownicze i odpowiedzialne podejście do środowiska naturalnego, szczególnie w obszarach gospodarki wodnej i bioróżnorodności. To znaczące osiągnięcie, które wymagało wiele czasu i wysiłku. Cieszymy się, że będziemy mogli kontynuować z ArcelorMittal Poland podróż w kierunku odpowiedzialnej stali”.  

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem