Aktualności

ArcelorMittal Poland z Małopolską Nagrodą Rynku Pracy

05/02/2018

Ogromne wyróżnienie dla ArcelorMittal Poland i impuls do tego, by starać się jeszcze bardziej. Jesteśmy dumni z nagrody, jaką zdobyliśmy w konkursie organizowanym przez Wojewódzki Urząd Pracy i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie za najlepsze działania pracodawców na rzecz ułatwiania pracownikom godzenia życia zawodowego z rodzinnym.

Małopolską Nagrodę Rynku Pracy ArcelorMittal Poland otrzymał w kategorii – pracodawca zatrudniający ponad 250 pracowników.

Jury oceniało małopolskich pracodawców, którzy nie tylko dbają o skrupulatne przestrzeganie prawa pracy, ale wprowadzają rozwiązania dodatkowe, by pomóc pracownikom solidnie wykonywać obowiązki zawodowe jednocześnie dbając o dobro i rozwój ich dzieci oraz czas wolny dla rodziny.

- Bardzo się cieszę, że coraz więcej małopolskich przedsiębiorców – i to nie tylko właścicieli dużych, ale też mniejszych, rodzinnych firm – zdaje sobie sprawę z tego, że na zachowaniu równowagi pomiędzy rozwojem kariery a życiem prywatnym korzystają wszyscy – zarówno pracodawcy, jak i pracownicy – podkreślił podczas uroczystości wręczenia nagród wicemarszałek Wojciech Kozak, odpowiadający w zarządzie województwa m.in. za politykę społeczną i prorodzinną.

W zakładach produkcyjnych ArcelorMittal Poland większość pracowników fizycznych pracuje w systemie zmianowym – zwanym również historycznie 4-brygadowym. Pracownicy umysłowi pracują – w zależności od indywidualnych ustaleń, w godz. 7-15 lub 8-16. W ich przypadku możliwe jest także ustalenie różnych godzin rozpoczynania pracy lub przedziału czasu w którym pracownik decyduje o godzinie rozpoczęcia pracy. Na niektórych stanowiskach stosowany jest zadaniowy system pracy. W Spółce rozpoczynamy obecnie wdrażanie tzw. home office. System ten umożliwi pracownikom biurowym okresową i w ściśle ograniczonym zakresie, pracę w domu przy wykorzystaniu służbowego sprzętu.

- Poza tym w ArcelorMittal Poland pracownicy wracający do pracy po urlopie macierzyńskim bądź wychowawczym, zgodnie z obowiązującymi przepisami mogą obniżyć wymiar etatu zgodnie z własnymi potrzebami, by potem bez obaw wrócić do pracy w pełnym wymiarze – zapewnia Monika Roznerska, dyrektor personalna ArcelorMittal Poland. -Także z myślą o naszych pracownikach produkcyjnych prowadzimy przedszkola przyzakładowe w Krakowie i Dąbrowie Górniczej oferują możliwość przyprowadzenia dziecka już od godziny 5.30 – dodaje.

Przyzakładowe przedszkola dla dzieci pracowników są świetnie wyposażone i kładą nacisk na różnorodność w nauce. - Oprócz nauki języka angielskiego oferujemy także rytmikę, taniec, plastykę, konsultacje logopedy, gimnastykę korekcyjno-kompensacyjną, a także zajęcia prowadzone Metodą Dobrego Startu, Marii Montessori, E. E. Gordona i wiele innych. Co roku 100% rodziców jest zadowolonych z tych usług oraz każdy z nich poleciłby nasze przedszkola swoim znajomym – mówi Katarzyna Kulig, prezes Fundacji Nasze Dzieci przy ArcelorMittal Poland, która czuwa nad zakładowymi przedszkolami.

- Dzieciom naszych pracowników przysługuje również wiele świadczeń m.in. dofinansowanie do wypoczynku na koloniach, zimowiskach czy obozach, a dzieciom z orzeczeniami o niepełnosprawnościach - także wypoczynek specjalistyczny – wylicza Monika Roznerska, dyrektor personalna ArcelorMittal Poland. Ale to nie wszystko. Pracownicy ArcelorMittal Poland mogą korzystać również z organizowanych cyklicznie warsztatów, szkoleń oraz spotkań z psychologiem dziecięcym czy innymi specjalistami np. logopedą. – Tematykę tych spotkań za każdym razem konsultujemy z pracownikami przeprowadzając badanie ankietowe, by szkolenia odpowiadały potrzebom rodziców i ich dzieci – podkreśla dyrektor Roznerska.

Najmłodsi mogą również korzystać z akcji bezpłatnych badań profilaktycznych: stomatologicznych, ortopedycznych czy spotkań z dietetykiem, by kontrolować odpowiedni rozwój dzieci naszych pracowników.

Ponadto nasi pracownicy mogą korzystać także m.in. z bezpłatnego kursu językowego na różnych poziomach zaawansowania zakończonego egzaminem, różnych form zapomogi, Pracowniczego Program Emerytalnego, do którego należy ponad 90% pracowników czy dofinansowań do wypoczynku po pracy w formie wycieczek, biletów do teatru, kina, na koncerty czy na basen i wielu innych atrakcji.

ArcelorMittal Poland wspiera i promuje różnorodność w miejscu pracy – dla kobiet prowadzi program rozwojowy Women@ArcelorMittal Poland, a dla młodych ekspertów i inżynierów - maSz TALent. Z kolei biuro BHP realizuje również tzw. Tydzień Zdrowia, podczas którego zachęcamy pracowników do dbania o swoje zdrowie poprzez aktywność fizyczną oraz regularne badania profilaktyczne i udział w kolejnym programie dla naszych pracowników: „Schudnij z nami”.  

- Powołaliśmy także Fundację Ochrony Zdrowia, która ma na celu pomoc pracownikom w kryzysowych sytuacjach związanych z ich zdrowiem oraz wsparcie finansowe w refundacji leków, usług rehabilitacyjnych, sprzętu rehabilitacyjnego oraz trudnodostępnych badań. Prowadzimy także program badań profilaktycznych, który ma wyrobić u pracowników dobre nawyki dbania o swoje zdrowie - podkreśla Katarzyna Karcz-Maczka, prezes Fundacji Ochrony Zdrowia.

Pracownicy ArcelorMittal Poland mają również dodatkowy dzień wolny od pracy z okazji Dnia Hutnika, a firma organizuje z tej okazji festyn w Dąbrowie Górniczej i Krakowie dla pracowników i członków ich rodzin.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem