Aktualności

ArcelorMittal Poland za półmetkiem modernizacji wydziału węglopochodnych w Zakładach Koksowniczych w Zdzieszowicach

02/06/2015

Prace prowadzone przez ArcelorMittal Poland w ramach realizacji pierwszego etapu modernizacji, który obejmuje budowę nowego III ciągu katalitycznego rozkładu amoniaku i instalacji Clausa wraz z magazynem oraz załadunkiem siarki płynnej weszły w zaawansowaną fazę. Planowany termin zakończenia tego etapu to wrzesień bieżącego roku.

 Modernizacja instalacji oczyszczania gazu koksowniczego w zdzieszowickiej koksowni rozpoczęła się w lipcu 2013 roku.

- Głównym celem projektu jest spełnienie wymagań BAT (Najlepszych Dostępnych Technik) w zakresie dopuszczalnych poziomów emisji środowiskowych obowiązujących od 2018 roku. Przewidujemy, że prace modernizacyjne zakończymy pod koniec roku 2016, a więc dwa lata przed wymaganym prawem terminem – mówi Czesław Sikorski, członek zarządu ArcelorMittal Poland i dyrektor zarządzający ds. produkcji koksu i projektów specjalnych. - Poza korzyściami środowiskowymi modernizacja instalacji poprawi także warunki pracy oraz przyczyni się do unowocześnienia procesu technologicznego. Łączna wartość inwestycji to 205 mln zł. Projekt w całości finansowany jest ze środków własnych ArcelorMittal Poland – dodaje.

 Na terenie wydziału węglopochodnych widać nowe instalacje: kolumny odkwaszająco-odpędowe, nowy reaktor katalitycznego rozkładu amoniaku, instalację Clausa, nowe zbiorniki i kilometry nowych rurociągów. W kolejnych etapach planowane jest dobudowanie reaktorów Clausa do dwóch istniejących ciągów katalitycznego rozkładu amoniaku.

 Modernizacja Wydziału Węglopochodnych w Oddziale w Zdzieszowicach nie jest pierwszą tego typu inwestycją ArcelorMittal Poland. W 2012 roku instalacja oczyszczania gazu koksowniczego powstała w Krakowie.

 Sama koksownia w Zdzieszowicach w ciągu ostatniej dekady zrealizowała projekty modernizacyjne o wartości ponad 800 mln zł.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem