Aktualności

ArcelorMittal Poland zainwestuje 1,7 mln zł w Zdzieszowicach

08/08/2011

ArcelorMittal Poland, wyłączny właściciel zakładów koksowniczych w Zdzieszowicach oraz sześciu hut zlokalizowanych w województwie śląskim i małopolskim, przedstawił plany kolejnych inwestycji społecznych o wartości 1,7 mln zł, które podejmie w gminach Zdzieszowice i Leśnica. Do końca 2011 r. spółka zainwestuje tutaj blisko 2 mln zł.

Przyjęta przez nas globalna strategia biznesowa kładzie nacisk na wsparcie dla lokalnych społeczności
w miejscowościach, w których znajdują się nasze zakłady. Realizujemy ją także w Polsce, starając się odpowiadać na potrzeby mieszkańców i władz m.in. Krakowa, Chorzowa i Zdzieszowic. Zależy nam, by być nie tylko pracodawcą, ale też partnerem i uczestnikiem życia społecznego na poziomie lokalnym
– powiedział Sanjay Samaddar, prezes i dyrektor generalny ArcelorMittal Poland.

Kwota 1,7 mln zł przekazana przez ArcelorMittal Poland przeznaczona zostanie na budowę boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 2 i modernizację żłobka w Zdzieszowicach. Wsparcie otrzyma również dom dziennego pobytu oraz zdzieszowickie Gimnazjum im. Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego, w którym powstanie nowoczesna pracownia językowa.

Przekazane od początku roku nakłady finansowe w wysokości 260 tys. zł pozwoliły już zakupić ambulans dla szpitala w Kędzierzynie Koźlu, z którego korzystają mieszkańcy Zdzieszowic. Z kwoty tej finansowana jest również inwestycja w szpitalu w Krapkowicach, dzięki której tamtejsza pracownia EKG wyposażona zostanie w nowoczesne urządzenia do badań holterowskich oraz aparaturę do prób wysiłkowych. Ponadto Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Leśnicy, na której terenach leżą częściowo zakłady koksownicze należące do ArcelorMittal Poland, przeprowadzi remont kapitalny dachu oraz pomaluje salę gimnastyczną.

Cieszymy się z inwestycji, jakie ArcelorMittal Poland podejmuje w Zdzieszowicach. Zarówno na polu biznesowym, jak i na niwie społecznej jest firmą, która zmienia oblicze gminy. Wierzymy, że w kolejnych latach nasza współpraca ze spółką będzie równie owocna, a Zdzieszowice będą mogły pochwalić się nie tylko największą koksownią w Europie, ale też – dzięki wsparciu ArcelorMittal Poland - nowoczesną infrastrukturą i edukacją na najwyższym poziomie – powiedział Dieter Przewdzing, Burmistrz Miasta i Gminy Zdzieszowice.

Zakłady koksownicze w Zdzieszowicach, zlokalizowane na terenie gmin Zdzieszowice i Leśnica, są największym producentem koksu w Polsce i w Europie, a także jednym z najnowocześniejszych zakładów branży koksowniczej na świecie.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem