Aktualności

ArcelorMittal Poland został laureatem konkursu „Aktywni 50+” i zajął I miejsce w konkursie „Firma Przyjazna 50+”.

02/11/2010

Projekt jest realizowany przez firmę L.GRANT HR Consulting pod nadzorem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Honorowy Patronat nad projektem objęły Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego oraz Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami. Przedsięwzięcie otrzymało też dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Jak mówił podczas uroczystej gali w kinoteatrze Rialto w Katowicach Daniel Binda, kierownik projektu, celem przedsięwzięcia jest „promowanie aktywności zawodowej i przedsiębiorczości osób powyżej 50 roku życia, przełamywanie stereotypów dotyczących możliwości zawodowych pięćdziesięciolatków i pokazywanie przykładów godnych naśladowania.”

Nagrody przyznano w trzech kategoriach. Tytuł „Aktywnego Pięćdziesięciolatka Plus”, zdobyła Janina Król-Chmurska z Zawiercia. Przez kapitułę konkursu została nagrodzona za niezwykłe i efektywne zaangażowanie w rozwój firmy, za uruchomianie nowej działalności biznesowej już po 50 roku życia i intensywny rozwój edukacyjny i szkoleniowy. „Przedsiębiorczą Pięćdziesięciolatką Plus”  została Joanna Ziobroń z Orzesza. Kapituła doceniła ją za odwagę, determinacje i wiarę we własne możliwości. Pani Joanna prowadzi kwiaciarnię „Bukietowo”, którą uruchomiła po ukończeniu 50 roku życia. Jej firma stale się rozwija, tworząc miejsca pracy. Miano „Firmy przyjaznej 50+” przyznano ArcelorMittal Poland. W gronie laureatów w tej kategorii znaleźli się również: Koksownia „Przyjaźń”, Metalco Sp. z o.o, Katowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa i Główny Instytut Górnictwa. Obecni na gali przedstawiciele wszystkich laureatów zgodnie podkreślali, że to właśnie pięćdziesięciolatkowie są elementem stabilności ich firm.  - Codziennie korzystamy z ogromu wiedzy i doświadczeń naszych pracowników. Wiemy, jak są dla nas cenni i chcemy, by swoją ekspertyzę przekazali nowo rekrutowanym osobom. Dlatego uruchomiliśmy w firmie program MaSz Talent, w ramach którego starsi i młodsi pracownicy mają możliwość uczyć się od siebie – powiedział odbierając statuetkę Andrzej Węglarz, dyrektor Biura Kadr i Płac.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem