Aktualności

ArcelorMittal Poland zwiększa wartość planowanych inwestycji do 100 mln euro

26/02/2013

We wrześniu ubiegłego roku ArcelorMittal Poland ogłosił realizację czterech projektów inwestycyjnych o łącznej wartości 58 mln euro. Zarząd grupy podjął wówczas decyzję o modernizacji konwertora tlenowego nr 2 w Dąbrowie Górniczej i  realizacji projektu długiej szyny oraz utworzeniu centrum serwisowego grodzic w dąbrowskiej hucie, a także modernizacji linii ocynkowania ogniowego w Świętochłowicach.

Niedawno kwota ta wzrosła do ponad 100 mln euro. A to za sprawą dwóch kolejnych zatwierdzonych projektów: remontu wielkiego pieca nr 2 w Dąbrowie Górniczej, który rozpocznie się z początkiem maja oraz modernizacji wydziału węglopochodnych w zdzieszowickiej koksowni.

- Modernizacja wydziału węglopochodnych w zdzieszowickiej koksowni jest najlepszym dowodem na to, że nieustannie pracujemy nad zmniejszeniem naszego oddziaływania na środowisko naturalne. Projekty związane z rozwojem naszej działalności potwierdzają natomiast, że chcemy uczestniczyć we wzroście polskiej gospodarki. Jednocześnie należy pamiętać o tym, że nasz wzrost zależy od warunków rynkowych i wzrostu PKB w Polsce – powiedział Sanjay Samaddar, prezes Zarządu ArcelorMittal Poland.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem