Aktualności

ArcelorMittal pomaga sprowadzić energię do Europy

13/01/2015

ArcelorMittal dostarczy ze swojego zakładu w Bremie 310 tysięcy ton kręgów blachy gorącowalcowanej na potrzeby największego rurociągu na świecie Trans Anatolian Natural Gas Pipeline (TANAP), co stanowi ponad 1/3 potrzebnych wyrobów na potrzeby projektu TANAP. To również największe zamówienie złożone przez przemysł gazowy i naftowy w ArcelorMittal Europe – wyroby płaskie.

TANAP to gazociąg przechodzący przez Turcję, Azerbejdżan do Europy, zabezpieczając przesył tego surowca dla Europy.

Budowa tego gazociągu o długości 2 tysięcy km powinna zostać ukończona do 2018 roku, koszt projektu to około 7 miliardów dolarów. Po ukończeniu będzie w stanie transportować

16 miliardów metrów sześciennych gazu ziemnego rocznie.

- Od ponad 30 lat dostarczamy stal na potrzeby przemysłu naftowego i gazowego. ArcelorMittal ma na tym polu doświadczenie, dbamy o bliski kontakt z klientem oraz ciągłe wsparcie techniczne – połączone z wysoką jakością produktu dostarczaną przez nasz zakład w Bremie - powiedział Stephane Tondo, dyrektor marketingu odpowiedzialny za segment energetyczny oraz opakowań w ArcelorMittal Europe – wyroby płaskie.

- To bardzo ekscytujący projekt. Dostawy rozpoczniemy w 2015 roku, będą trwały przez dwa lata. To największe zamówienie dla zakładu w Bremie – pokazuje naszą zdolność do dostarczania produktów wysokiej jakości oraz na czas, a jednocześnie pokazuje, że zakład w Bremie jest ważny dla ArcelorMittal - dodaje Dietmar Ringel, dyrektor generalny ArcelorMittal Bremen

Rurociąg TANAP będzie poddany działaniom bardzo wysokiego ciśnienia oraz różnym warunkom atmosferycznym na swojej trasie. Dlatego projekt zakłada zastosowanie najnowszych technologii, aby zapewnić bezpieczny transport gazu, wykorzystując również nowoczesne i innowacyjne produkty stalowe. Sukces Grupy w tym sektorze zawdzięczamy zdolności produkowania stali o wysokiej jakości, spełniającej wymagane właściwości na czas.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem