Aktualności

ArcelorMittal przez kolejny rok będzie dostarczał szyny do Deutsche Bahn

23/09/2016

ArcelorMittal ogłosił, że będzie dostarczał szyny dla Deutsche Bahn (DB) do 2018 roku. Łącznie z tą umową ArcelorMittal będzie dostarczać szyny do DB przez cztery lata z rzędu.

Deutsche Bahn odnawia i rozwija swoją sieć. Poza umową dostawy ArcelorMittal oraz Deutsche Bahn współpracują nad opracowaniem nowych produktów szynowych.

Zakłady produkcyjne w Hiszpanii i w Polsce będą dostarczać szyny o łącznej liczbie 147 000 ton i długości 2500 km. - Jesteśmy bardzo zadowoleni, że będziemy kontynuować naszą współpracę z Deutsche Bahn – powiedział Augustine Kochuparampil, dyrektor generalny wyrobów długich w ArcelorMittal Europe.

Dostawy obejmą 120-metrową szynę z dąbrowskiej walcowni dużej, która jest jedną z nielicznych walcowni na świecie mogących produkować szyny o takiej długości. Długa szyna jest idealna dla pociągów szybkiej prędkości. 120-metrowa szyna zapewnia większe bezpieczeństwo w związku z mniejszą liczbą spawów.

Z początkiem września ArcelorMittal zaczął dostawę 1200 ton 120-metrowej szyny na modernizację 20 km odcinka pomiędzy Rostockiem a Wismarem we wschodnich Niemczech.

- Deutsche Bahn zależy na silnym i strategicznym partnerstwie ze swoimi dostawcami, w oparciu o wspólny system zarządzania dostawcami. Kupujemy produkty i usługi zgodne z kryteriami technicznymi i handlowymi. Bierzemy pod uwagę jakość, logistykę i koszty. Uważam, że sytuacja jest korzystna dla DB i ArcelorMittal. Jesteśmy dumni, że jeden z największych producentów szyn jest w naszym portfolio - powiedział Uwe Günther, dyrektor ds. zakupów Deutsche Bahn.

ArcelorMittal jest jednym z największych producentów szyn kolejowych, tramwajowych, podsuwnicowych oraz akcesoriów kolejowych. Z zakładów w Gijon, Dąbrowy Górniczej, Chorzowa i Rodange na cały świat dostarczane są szyny i akcesoria najlepszej jakości. Chcesz się dowiedzieć więcej o naszych zakładach produkcyjnych, weź udział w wirtualnym zwiedzaniu 360 stopni po naszych zakładach w Luksemburgu, Hiszpanii i Polsce: rails.arcelormittal\virtualtour

 Poza Deutsche Bahn klientami ArcelorMittal są ADIF (Hiszpania), RFI (włochy) i SNCF (Francja).

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem