Aktualności

ArcelorMittal przeznacza 5 milionów dolarów na wsparcie na rzecz poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i w Syrii

17/02/2023

Dotacja została podzielona po połowie dla Komitetu ds. Katastrof (DEC) – organizacji zrzeszającej 15 instytucji pomocowych, która koordynuje i uruchamia zbiorowe apele o zbiórki na pomoc osobom dotkniętym katastrofami i kryzysami humanitarnymi na całym świecie oraz na rzecz Médecins Sans Frontières (MSF) i zostanie przeznaczona na prowadzenie działań na terenie Turcji i Syrii. MSF, czyli Lekarze bez Granic, udzielają pomocy medycznej osobom dotkniętym konfliktami zbrojnymi, epidemią, klęskami żywiołowymi lub wykluczeniem zdrowotnym. Zespoły MSF to dziesiątki tysięcy specjalistów z obszaru ochrony zdrowia, ale także pracownicy logistyki i administracji. W swoich działaniach kierują się etyką medyczną oraz zasadami bezstronności, niezależności i neutralności.

Komentarz Adityi Mittala, dyrektora generalnego ArcelorMittal

„Skala tragedii w Turcji i Syrii jest druzgocącą, przekazując dotację na rzecz organizacji DEC oraz MSF, które wykonują niesamowitą pracę na miejscu, dokładamy małą cegiełkę, aby pomóc  mieszkańcom Turcji i Syrii”.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem