Aktualności

ArcelorMittal przeznaczył 700.000 dolarów na rzecz społeczności poszkodowanych przez powódź w Bośni

18/08/2014

W związku z powodzią, która nawiedziła Bośnię i Hercegowinę w maju tego roku, ArcelorMittal Zenica oraz ArcelorMittal Prijedor ogłosiły, iż przekażą po 350 tysięcy dolarów na rzecz społeczności lokalnych dotkniętych tym żywiołem. Fundusze te mają zostać przeznaczone na odbudowę zniszczonych obszarów oraz zabezpieczenie ziemi przed osunięciem się. 

Obydwa zakłady uruchomiły szereg inicjatyw wspierających lokalne społeczności dotknięte przez powódź. W Zenicy firma przekazała żywność, wodę pitną, urządzenia sanitarne, pieluchy, odżywki dla dzieci, ponad 5000 litrów paliwa do maszyn używanych do czyszczenia terenów powodziowych, rury drenażowe oraz liny stalowe, a także ochronne maski na twarz, buty, ubrania i narzędzia.

W Prijedor, oprócz przekazanej żywności, środków higieny, wody pitnej, pomocy finansowej i produktów pierwszej pomocy, ArcelorMittal pomógł odnowić uszkodzone części linii kolejowej łączącej Prijedor i Zenicę dostarczając sprzęt i ponad 10.000m³ wapienia. Pracownicy oddziału osobiście zaangażowali się w prace.

W obu lokalizacjach, przedstawiciele firmy odwiedzili pracowników, którzy zostali bezpośrednio poszkodowani, oraz których domy zostały zalane lub uszkodzone w następstwie osunięcia ziemi.

W regionie tym w ciągu trzech dni spadło tyle deszczu co normalnie w ciągu trzech miesięcy, czego rezultatem była największa od 120 lat powódź. Około 1,5 mln ludzi,  tj. 30% populacji Bośni, zostało dotkniętych przez powodzie. Deszcze spowodowały niemal 300 przypadków osunięć ziemi, zakopując dziesiątki domów i samochodów i tym samym jeszcze bardziej utrudniając działania pomocowe.

Darowizna w wysokości 700.000 dolarów zostanie przeznaczona na naprawę szkód w infrastrukturze, jak również na zabezpieczenie terenów przed osunięciami ziemi oraz przyszłymi powodziami. Zarząd firmy współpracuje z władzami lokalnymi i innymi organizacjami w celu określenia priorytetów i przekazania środków finansowych w najbardziej efektywny sposób.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem