Aktualności

ArcelorMittal uruchomił nową linię próżniowego nakładania powłok

03/02/2017

ArcelorMittal uruchomił dzisiaj nową linię próżniowego nakładania powłok JVD (Jet Vapor Deposition) w zakładzie Kessales w Belgii. Wartość inwestycji wyniosła 63 mln euro. W oficjalnej inauguracji uczestniczył Król Belgii Filip. Otwarcie linii to zwieńczenie prac zespołu badań i rozwoju ArcelorMittal we współpracy z Instytutem Metalurgii, grupą CRM nad opracowaniem nowej przełomowej technologii powlekania stali.

Nowa linia próżniowego nakładania powłok to część programu inwestycyjnego wartego 138 mln euro, w ramach porozumienia zawartego z ArcelorMittal, rządem Walonii, Sogepa i partnerami.

Podczas uroczystości Matthieu Jehl, dyrektor generalny ArcelorMittal Gent-Liège powiedział:

- ArcelorMittal czerpie swoją siłę z innowacyjności i wykraczania poza tradycyjne rozwiązania w procesie hutniczym. Inwestycja o wartości 63 mln euro w linię do próżniowego nakładania powłok oraz szerszy plan inwestycyjny dla zakładów w Gandawie i Liège pokazuje, że ArcelorMittal wierzy w przyszłość hutnictwa w Belgii.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem