Aktualności

ArcelorMittal wprowadza nową gamę innowacyjnej stali dla europejskiego rynku systemów solarnych

07/10/2013

Nowy rodzaj stali, opracowany przez zespół badań i rozwoju ArcelorMittal, posłuży jako materiał budowlany jednocześnie produkujący energię.
 
W ramach działalności zespołu badań i rozwoju, firma ArcelorMittal wprowadziła gamę nowych stalowych produktów fotowoltaicznych. Po raz pierwszy stal zostanie użyta nie tylko jako materiał zewnętrzny konstrukcji budynków, ale także przyczyni się do wytwarzania energii. Innowacja ta, która wyposaży stal w nowe właściwości, powstała w ramach ewolucji rynku budowlanego i zakłada, że produkcja energii odnawialnej stanie się nieodłącznym elementem branży.

Na czym polega ta innowacyjna technologia? W nowych produktach fotowoltaicznych warstwa półprzewodnikowa nakładana będzie bezpośrednio na stalowe podłoże, które będzie wytwarzało energię elektryczną dzięki promieniowaniu słonecznemu.

Proces produkcji stalowych paneli słonecznych jest bardziej przyjazny środowisku niż produkcja paneli szklanych.

Dzięki takim ekologicznym rozwiązaniom, część badań poświęcona technologii produkcji dachów, zwana Phoster, została wyróżniona przez Komisję Europejską w ramach prowadzonego przez nią programu LIFE+. Program ten wspiera rozwój sektora energii solarnej, stawia na zmniejszanie emisji gazów cieplarnianych związanych z produkcją paneli słonecznych, a także promocję recyklingu.

Prototyp produktu fotowoltaicznego zostanie zaprojektowany, zainstalowany i monitorowany w ciągu następnych czterech lat. Projekt Phoster ma udowodnić możliwość i niezawodność generowania energii elektrycznej za pomocą stali.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem