Aktualności

ArcelorMittal wsparł powstanie ogrodu hutniczego w Muzeum Hutnictwa w Chorzowie

10/05/2022

Inauguracja RADOŚNIKA odbyła 7 maja na terenie zewnętrznym muzeum. Wydarzenie to było częścią rodzinnego święta hutniczego FLORIANFEST, w którym uczestniczyło niemal tysiąc osób. Wlewnica żeliwna, kadź żużlowa, kadź odlewnicza, małe mufy zmieniły się w donice, a jednocześnie w przestrzeń inspirowaną życiem, kuchnią i przyrodą robotniczego Górnego Śląska.

Stworzenie na terenie Muzeum plenerowego punktu edukacji ekologicznej stało się możliwe dzięki istotnemu wsparciu naszej firmy. - Od samego początki, kiedy dowiedzieliśmy o powstaniu Muzeum Hutnictwa, gorąco kibicowaliśmy temu projektowi.  Kiedy usłyszeliśmy o planach ogrodu hutniczego nie wahaliśmy się ani chwili z naszym wsparciem. A pomysł, by sadzić rośliny w urządzeniach, które są lub były wykorzystywane w procesach hutniczych doskonale wpisuje się w koncepcje gospodarki obiegu zamkniętego i pokazuje, że stal jest tworzywem niezwykle wszcheczstronnym, wczoraj wykorzystana jako element procesu, a dziś donica – mówi Karolina Muza-Adamiec, szefowa Kampusa, Odpowiedzialności Biznesu, Różnorodności i Employer Brandingu w ArcelorMittal Poland.

Hutnictwo z szacunkiem traktujące środowisko naturalne 

Radośnik ma być również swoistego rodzaju punktem edukacji ekologicznej. Powstał też po to, aby stanowić początek do rozmowy o proekologicznych ambicjach współczesnego hutnictwa, które stale się zmienia, a także roli stali w gospodarce obiegu zamkniętego.  - Branża hutnicza stoi przed ogromnym wyzwaniem jakim jest dekarbonizacja i dążenie do neutralności klimatycznej.  Firma ArcelorMittal w Europie zobowiązała się do ograniczenia emisji CO2 o 35% do 2030 roku, a do 2050 osiągnięcie neutralności klimatycznej. Radośnik nie tylko będzie cieszył oczy odwiedzających, ale również będzie platformą edukacyjną -  Monika Olech, z Biura Komunikacji ArcelorMittal Poland.

Odwiedzających zachęcamy do przyjrzenia się, jakie rośliny można uprawiać w mufach, które zakład Huta Królewska przekazał na rzecz Radośnika.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem