Aktualności

ArcelorMittal wyróżniony nagrodą Clinton Global Citizen Award

30/09/2015

ArcelorMittal wyróżniony przez Clinton Global Initiative za szybką i skuteczną odpowiedz na kryzys wywołany wirusem ebola w zachodniej Afryce

Firma  otrzymała nagrodę 27 września na corocznym posiedzeniu Clinton Global Initiative. Nagrodę wręczał prezydent Clinton. A wśród uhonorowanych znajdują się przedsiębiorstwa, które przyczyniają się do rozwiązywania palących problemów na świecie. ArcelorMittal otrzymał nagrodę z racji przejęcia inicjatywy w walce z epidemią wirusa ebola w zachodniej Afryce.
Lakshmi Mittal, prezes i dyrektor generalny skomentował: - „Jestem dumny z naszego proaktywnego podejścia w przewodzeniu firmom z sektora prywatnego w walce z epidemią eboli w Liberii i jestem zaszczycony otrzymaniem tak prestiżowej nagrody”.


Alan Knight, dyrektor korporacyjnego Biura Odpowiedzialności Biznesu w ArcelorMittal, który przyjął nagrodę z rąk prezydenta Clintona powiedział; - „Odbierając nagrodę w imieniu ArcelorMittal, pragnę powiedzieć, że jest to dla nas zaszczyt, że zostaliśmy docenieni za naszą rolę w walce z epidemią eboli w zachodniej Afryce. Ale ta nagroda nie należy się tylko nam, to nagroda dla przedstawicieli sektora prywatnego, którzy włączyli się w tę akcję. Wspólnie, pokazaliśmy, co oznacza partnerstwo oraz, że różne sektory mogą ze sobą współpracować, by rozwiązać najbardziej palące problemy na świecie”.


W Liberii, którą dotkliwie zaatakował wirus ebola, znajdują się kopalnie ArcelorMittal. Firma zdecydowała się kontynuować prace. Zatrudniono ekspertów, którzy doradzali firmie jak ochronić pracowników, zapewniono specjalny sprzęt medyczny oraz uruchomiono specjalne procedury.  
ArcelorMittal powołał również grupę do walki z ebolą - Ebola Private Sector Mobilisation Group. Początkowo była to platforma do dzielenia się informacjami, w jaki sposób skutecznie walczyć z wirusem, która następnie urosła do rangi międzynarodowej i służyła radą jak walczyć z globalną epidemią eboli, a także zajmowała się zapewnianiem pomocy humanitarnej. W najgorętszym okresie grupa zrzeszała 100 firm, 50 instytucji publicznych i organizacji pozarządowych.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem