Aktualności

Biznes o rewolucji odpadowej

09/07/2013

Aby rozmawiać o ochronie środowiska, przedsiębiorcy spotkali się na organizowanym przez krakowski oddział ArcelorMittal Poland VIII Forum Ekologicznym Firm działających w Nowohuckim Obszarze Gospodarczym.
Podczas spotkania z przedsiębiorcami dyrektor generalny ArcelorMittal Poland Manfred Van Vlierberghe podkreślił, że nie można mówić o zrównoważonym biznesie bez troski o środowisko.
Wzmocnienie dialogu, otwarte rozmawianie o problemach w ochronie środowiska to właśnie główne cele Forum Ekologicznego, inicjatywy zapoczątkowanej w 2008 roku przez  ArcelorMittal Poland oddział w Krakowie. Te cykliczne spotkania w gronie przedstawicieli okolicznych przedsiębiorstw, urzędów, inspekcji, partnerów społecznych to także okazja do wymiany doświadczeń i integracji wokół tematyki ochrony środowiska. Jest to szczególnie ważne w czasach, kiedy wymagania środowiskowe stawiane przed przemysłem są coraz większe. Sytuacja, w której często zmieniają się uregulowania prawne, a przepisy europejskie implementowane są do krajowych, nierzadko rodzi problemy i wtedy możliwość wyjaśnienia wątpliwości jest szczególnie istotna. Spotkania stwarzają też okazję do poznania opinii i potrzeb przedstawicieli lokalnych społeczności.
Głównym tematem tegorocznego forum były zmiany, które niedawno weszły w życie w gospodarce odpadami. O roli akredytowanych laboratoriów, mierzących wpływ instalacji na środowisko naturalne oraz na warunki pracy hutników mówił podczas Forum Jacek Majewski – Kierownik Laboratoriów Ochrony Środowiska ArcelorMittal Poland. Natomiast o wykorzystaniu odpadów hutniczych (przede wszystkim brykietu żelazonośnego wyprodukowanego ze szlamów) mówił zastępca dyrektora Zakładu Wielkie Piece i Stalownia w Krakowie Andrzej Uchto. Inwestycje proekologiczne zrealizowane w ostatnich latach w firmie Metalodlew Serwis przybliżył Jacek Winiarczyk, wiceprezes zarządu.
Na Forum zapraszanych jest ponad 50 firm z terenu Nowohuckiego Obszaru Gospodarczego, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, Urzędu Miasta Krakowa, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska oraz rad dzielnic nowohuckich.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem