Aktualności

Bliżej Międzynarodowej matury w Krakowie

28/11/2011

27 listopada 2011 roku w Zespole Szkół Zawodowych Huty im. Tadeusza Sendzimira odbyło się uroczyste zakończenie kursu zawodowego International Baccalaureate „Nauka i nauczanie
z doświadczeń międzynarodowych”, zrealizowanego dzięki wsparciu Fundacji ArcelorMittal. Z rąk dyrektora krakowskiego oddziału ArcelorMittal Poland Jacka Wolińskiego, dyrektora IBCC (International Baccalaureate Career-Related Certificate) - Chrisa Manniksa oraz małopolskiego kuratora oświaty – Aleksandra Palczewskiego dyplomy otrzymało 24 polskich nauczycieli oraz 10 liderów edukacji, którzy uzyskali kwalifikacje niezbędne do wprowadzania Międzynarodowej Matury do małopolskich szkół.

Ceremonia wręczenia dyplomów stanowiła zwieńczenie 9-miesięcznego kursu, przygotowującego nauczycieli i pedagogów z małopolskich szkół do przeprowadzania Międzynarodowej Matury w Krakowie. Program kursu został ułożony w taki sposób, aby zapoznać ich z podstawowymi elementami i koncepcjami programu International Baccalaureate. Wszystkie zajęcia prowadzone były przez ekspertów z IB World Schools w języku angielskim. Pięć zaangażowanych w projekt szkół (III Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego, V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie, XVI Liceum Ogólnokształcące im KK Baczyńskiego, Zespól Szkół Zawodowych Huty im. Tadeusza Sendzimira i I Liceum Ogólnokształcące im. B. Nowodworskiego) może zasilić grono elitarnych 31 ośrodków edukacyjnych w Polsce, posiadających uprawnienia do organizacji międzynarodowej matury. W sumie w 125 krajach na świecie jest ponad 2050 takich placówek.  - Jesteśmy dumni z tego, że możemy wspierać edukację w regionie, w którym działamy. Nasze zaangażowanie w ten projekt to kolejny element realizacji strategii odpowiedzialności biznesu ArcelorMittal Poland. Będąc firmą globalną, szczególnie doceniamy i popieramy inicjatywy, które przyczyniają się do zwiększenia szans pracowników na międzynarodowym rynku pracy – powiedział Jacek Woliński, dyrektor krakowskiego oddziału ArcelorMittal Poland.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem