Aktualności

Blok kontrolno-pomiarowy w Hucie Królewskiej

30/03/2017

W Zakładzie Huta Królewska realizowane są projekty bezpośrednio związane z dostosowaniem linii technologicznych do spełnienia wymogów norm europejskich w zakresie produkcji szyn kolejowych. Jedną z ważniejszych inwestycji jest przygotowanie stanowiska do pomiaru geometrii szyn.

Dlatego w pierwszej hali wykańczalni walcowni dużej zostanie zainstalowany blok kontrolno-pomiarowy, który będzie służyć do mierzenia dodatkowych parametrów i własności szyn kolejowych, takich jak: falistość, symetria profilu oraz badania powierzchni zewnętrznych i badania ultradźwiękami w poszukiwaniu ewentualnych wad wewnętrznych. Geneza montażu bloku kontrolno-pomiarowego wynika bezpośrednio z wymagań produkcji szyn kolejowych zgodnie z euronormą.

Prace koncepcyjne i projektowe prowadzone są już od dłuższego czasu. Prace budowlane ruszą w połowie roku. Montaż modułów będzie odbywał się w czwartym kwartale. Pod koniec 2017 roku planowane jest oddanie instalacji do użytku.

- Naszym celem jest dostosowanie zakładu do coraz większych wymagań klientów i produkcji szyn zgodnie z aktualnymi normami - podsumowuje Piotr Tupta, dyrektor chorzowskiego zakładu. - Jedną z nich jest przygotowanie stanowiska do pomiaru geometrii szyn i wykrywania ich potencjalnych wad wewnętrznych. W tym roku zabudujemy również nową znakownicę, a nasz katalog poszerzymy o sześć nowych produktów – zapowiada Piotr Tupta.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem