Aktualności

Budma 2015 ArcelorMittal - Stalowe Inspiracje

20/03/2015

Ponad 1000 wystawców z kilkudziesięciu krajów, w tym ArcelorMittal zaprezentowało swoje najnowsze osiągnięcia podczas tegorocznych targów BUDMA. Naszą firmę reprezentował polski zespół ArcelorMittal FCE Poland sp.z.o.o . Podczas targów zaprezentowane zostały doskonałe jakościowo i funkcjonalnie materiały, systemy i technologie, które sprawiają, że życie staje się bardziej komfortowe i ekologiczne.

- Naszą tegoroczną ofertę kierujemy przede wszystkim do architektów i projektantów – podkreśla Zbigniew Taciak, Segment Manager Construction ArcelorMittal FCE Poland sp.z.o.o.

Jest to prezentacja wszystkich najnowszych, topowych produktów powlekanych. Oprócz oferty produktowej zaprezentowane zostało nowe narzędzie stworzone z myślą o architektach i projektantach - katalog Steel Envelope.

¬- Staramy się zainspirować, dotrzeć z informacjami i podnieść świadomość architektów na temat tego, jakie możliwości daje stal, jak szerokie ma zastosowanie, jak zaawansowane są technologicznie produkty ze znakiem firmowym ArcelorMittal. Podkreślić należy również ich estetykę i okres gwarancji – dodaje Zbigniew Taciak.

Doskonałym tego przykładem są dwa produkty: Granite® Storm – laureat godła „Teraz Polska” i Granite® Quartz. Powłoka Granite® Storm to w pełni polski produkt, będący efektem współpracy pomiędzy zakładem w Świętochłowicach, a firmą Blachy Pruszyński - liderem polskiego rynku blaszanych pokryć dachowych i elewacyjnych oraz firmą Beckers Farby Przemysłowe Sp. z o.o. z Tarnowa - polskiego oddziału jednego z największych światowych koncernów produkujących lakiery do zastosowań przemysłowych. Jest to powłoka poliuretanowa o podwyższonych własnościach odporności korozyjnej, zaprojektowana jako produkt z gwarancją do 40 lat. Granite® Quartz to produkt, który powstał na bazie powłok poliestrowych, jednak w zasadniczy sposób różni się od innych wyrobów znanych na rynku. Po raz pierwszy uzyskano powłokę lakierniczą o bardzo rozbudowanej strukturze, widocznej zarówno „gołym” okiem, jak i wyczuwalną dotykiem.

Szczególną uwagę poświęcono najnowszym zastosowaniom stali w budownictwie.

- Produkty płaskie mają wiele zastosowań w branży budowlanej, przede wszystkim jako materiały na dachy i elewacje. Architektów, którzy odpowiadają za dobór materiałów w każdym projekcie budowlanym, chcemy zainteresować m.in. dwoma produktami wprowadzonymi na rynek w ubiegłym roku: Granite® Silky Mat i Granite® Impression – podkreśla Jerome Guth, Manager Business Development Construction

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem