Aktualności

Ciesz się wakacjami w Chorwacji dzięki ArcelorMittal

11/03/2016

Split to drugie największe miasto w Chorwacji, ważne centrum kulturalne, turystyczne, przemysłowe Dalmacji. Port w Splicie to największy port pasażerski w Chorwacji i jeden z głównych portów pasażerskich w UE. ArcelorMittal Europe wyroby długie dostarczył 2500 ton prętów żebrowanych wyprodukowanych w Zenicy (Bośnia i Hercegowina) na rozbudowę terminala pasażerskiego.

Port w Splicie: 4,5 miliona pasażerów

Ze względu na swoje położenie, historię oraz 1700 lat tradycji, miasto i port w Splicie stały się jednym z głównych przystanków dla statków pływających po Morzu Śródziemnym. W 2014 r. w porcie obsłużono prawie 4,5 miliona pasażerów, 600 statków i przeładowano 3 miliony ton towarów. 

600 m nabrzeża wzmocnionego stalą ArcelorMittal

Zakład ArcelorMittal Zenica wyprodukował 2500 ton prętów  żebrowanych  Projekt, który rozpoczął się w październiku 2014 roku, polega na wybudowaniu 600 metrów nabrzeża i dwóch ramp do wsiadania i wysiadania, szerokich na 28 metrów i osadzonych na 321 filarach, które będą wzmocnione stalą dostarczoną przez ArcelorMittal.

To największa inwestycja w historii portu, oszacowana na 23 miliony euro. Pomoże rozładować natężenie ruchu w porcie. Po jej ukończeniu w 2016 roku, do portu będą mogły przypływać olbrzymie statki wycieczkowe, mieszczące ponad 4000 pasażerów.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem