Aktualności

CNN z wizytą w ArcelorMittal Poland

01/03/2013

Krakowski oddział ArcelorMittal Poland gościł niedawno ekipę amerykańskiej stacji telewizyjnej CNN. Podczas dwudniowej wizyty goście przeprowadzili wywiad z prezesem zarządu firmy, Sanjayem Samaddarem, a także mieli okazję sfilmować proces produkcji w walcowni gorącej.
Ekipa jednej z największych amerykańskich stacji odwiedziła hutę w ramach popularnego programu Marketplace Europe ukazującego obecną sytuację ekonomiczną i szeroko rozumiany biznes w poszczególnych krajach Starego Kontynentu. Oddzielny fragment programu, zwany Facetime, przedstawia sylwetki prezesów i  dyrektorów generalnych największych i najbardziej innowacyjnych firm, którzy dzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat szans i wyzwań stojących przed europejskim biznesem. 
“Zdecydowaliśmy się przyjechać do Polski, żeby  pokazać,  jak kraj radzi sobie z obecną sytuacją ekonomiczną na tle Europy. Chcieliśmy dowiedzieć się bezpośrednio od  przedstawicieli firm takich jak ArcelorMittal, jaką rolę odgrywają one w rozwoju  europejskiego rynku i jak kształtują się perspektywy na przyszłość, biorąc pod uwagę, że nadal zmagamy się z kryzysem, a popyt utrzymuje się na niskim poziomie – wyjaśnia Tracey Hobbs, producentka programu.
Wywiad z Sanjayem Samaddarem przeprowadził Richard Quest, czołowy korespondent CNN i jeden z najbardziej dynamicznych i charakterystycznych dziennikarzy prowadzących programy o tematyce biznesowej. Podczas ponad 10 lat pracy w CNN, Quest relacjonował między innymi wprowadzenie w obieg waluty euro, czy ostatni komercyjny lot ponaddźwiękowego samolotu Concorde.
Pytania dotyczyły głównie wyzwań i trudności z jakimi  zmaga się branża stalowa zarówno w Polsce, jak i w całej Europie: znaczną nadwyżkę mocy produkcyjnych (zapotrzebowanie na stal jest obecnie o 30 proc. niższe niż w roku 2007), unijny pakiet klimatyczny, który przed zmodernizowanymi hutami stawia wymogi nie do spełnienia przy obecnie stosowanych technologiach, a także  wysokie ceny energii znacznie obniżające konkurencyjność europejskich hut.  Jednocześnie Sanjay Samaddar podkreślał, że hutnictwo w Europie jest nowoczesne i wciąż inwestuje. Jako przykład podał  wartość inwestycji w hutach ArcelorMittal Poland, która od momentu prywatyzacji  do dziś przekroczyła już 4,8 mld zł.
Odcinek Marketplace Europe nakręcony w Krakowie zostanie wyemitowany w czwartek 7 marca. 

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem