Aktualności

Dąbrowa Górnicza: rusza Program Minigrantów „Działamy lokalnie”

09/04/2018

Do 11 maja można składać wnioski o przyznanie grantów w ramach nowego przedsięwzięcia – Programu Minigrantów „Działamy lokalnie”. Program realizowany jest przez naszą firmę i Centrum Aktywności Obywatelskiej w Dąbrowie Górniczej.

Ma on na celu wsparcie finansowe organizacji pozarządowych i innych instytucji działających na rzecz lokalnych społeczności skupionych wokół naszych hut.

- Do udziału w Programie Minigrantów tym razem zapraszamy organizacje pozarządowe, spółdzielnie socjalne, grupy nieformalne, które działają na rzecz mieszkańców Dąbrowy Górniczej i realizują projekty w takich obszarach jak zdrowie, edukacja, ekologia i bezpieczeństwo – mówi  Karolina Muza, szef odpowiedzialności biznesu w ArcelorMittal Poland.O przyznanie grantu mogą ubiegać się wszyscy ci, którzy aktywnie działają społecznie, są założycielami fundacji i stowarzyszeń z Dąbrowy Górniczej i jej okolic.

W ramach trzech poprzednich edycji Programu Minigrantów, skierowanych wyłącznie do pracowników naszej firmy, udało nam się wspólnie zrobić wiele dobrego nie tylko dla samych mieszkańców, ale i otaczającej nas przyrody. W ubiegłym roku wszystkie dofinansowane projekty skupione były  wokół ekologii. Powstały m.in. nowe ścieżki dydaktyczne w otoczeniu zieleni, ogród dla seniorów, zorganizowano akcje uprzątnięcia i segregacji śmieci, zrewitalizowano tereny wokół  szkół.

- Nasza firma stara się podejmować szereg działań skierowanych na poprawę komfortu życia sąsiadujących z nami mieszkańców. Jednym z nich jest właśnie program grantowy. Warto zatem skorzystać z szansy, jaką daje ten program i zrobić coś pożytecznego, aby wszystkim nam żyło się lepiej – dodaje Karolina Muza-Adamiec.

Termin składania wniosków upływa 11 maja 2018 roku.

Regulamin i wnioski są dostępne na stronach: ngo.dabrowa-gornicza.pl oraz poland.arcelormittal.com

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 32 776 79 54 lub adresem email: magdalena.kusmierz@remove-this.arcelormittal.com

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem