Aktualności

Dąbrowa Górnicza. Uruchamiamy wielki piec nr 2 po remoncie

05/09/2018

Dziś po południu w dąbrowskiej hucie ArcelorMittal Poland rozpoczyna się proces rozruchu wielkiego pieca nr 2 po remoncie. Instalację będziemy uruchamiać w oparciu o obowiązujące nas procedury i zapisy prawa ochrony środowiska, a cały proces będzie kontrolowany.

Mimo wszystko jutro (6 września) mogą występować chwilowe, zwiększone - w porównaniu do normalnej pracy wielkiego pieca - emisje zanieczyszczeń do powietrza. Dołożymy wszelkich starań, by zminimalizować ewentualne emisje podczas procesu. 

W czasie trwającego ponad 40 dni remontu odnowiliśmy m.in. gar wielkiego pieca i koryta spustowe, którymi spływa surówka. Instalacja zyskała też nowy system załadunku pieca i nową automatykę, która pozwoli jeszcze precyzyjniej kontrolować proces wytapiania surówki. Z kolei dokładne oczyszczenie i rozbudowa systemu odpylania znacznie zwiększyły wydajność odpylania.

Dzięki inwestycji wartej 85 mln zł wielki piec nr 2 będzie mógł pracować przez kolejne 3-5 lat.
 

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem