Aktualności

Dąbrowska stalownia z nowymi konwertorami

24/11/2017

W Zakładzie Stalownia w Dąbrowie Górniczej, trwają prace przy wymianie konwertora tlenowego nr 3. To już trzecia, nowa jednostka, w którą będzie wyposażona stalownia w Dąbrowie Górniczej.

Nowy konwertor wstawiono na stanowisko robocze 20 listopada. Teraz trwa wyposażanie jednostki w urządzenia sterownicze. Testy na zimno zaplanowano na początek grudnia. Około 12 grudnia przewidywany jest pierwszy wytop. 
Kontrakt na wymianę i modernizację konwertora realizowany jest „pod klucz”. Za dostawę,  demontaż starego i montaż nowego urządzenia odpowiedzialne jest konsorcjum firm PRIMETALS Austria i ZKS Ferrum z Katowic.


– Również w technologii przychodzi czas  na „pokoleniową wymianę”. Robimy kolejny krok w kierunku poprawy warunków BHP, środowiskowych, a także unowocześnienia i automatyzacji procesów technologicznych. Modernizacja urządzeń peryferyjnych, którą prowadzimy równocześnie w naszym zakładzie zapewni nam stabilną produkcję w perspektywie kilkudziesięciu lat – podkreśla Tomasz Dziwniel, dyrektor zakładu.


Operacja wstawienia nowego konwertora tlenowego została przeprowadzona 20 listopada.  Ważący ponad 700 ton kolos przewieziony został na stanowisko robocze za pomocą dwóch suwnic o udźwigu 500 ton każda.  Identyczne operacje w ArcelorMittal Poland miały miejsce w latach 2014 i 2016, gdy wymieniane były odpowiednio konwertory numer 2 i 1.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem