Aktualności

Discovery Channel w ArcelorMittal Poland

26/03/2010

Na nasze zaproszenie, w marcu gościła u nas ekipa dokumentalistów Discovery Channel z Kanady. W ramach serii tematycznej zatytułowanej MegaWorld powstanie szereg historii z całej Polski, poświęconych m.in. współczesnej technologii oraz rozmaitym wyzwaniom inżynierskim.

Podczas trzech dni poświęconych niemal w całości na zdjęcia w krakowskim i dąbrowskim oddziale ArcelorMittal Poland powstało ponad 10 godzin materiału filmowego w rozdzielczości HD. W Krakowie zdjęcia realizowano na walcowni gorącej, a w Dąbrowie Górniczej w Zakładzie Wielkopiecowymi i na stalowni - w rejonie trzeciej maszyny COS. Wizytę poprzedziły długie przygotowania i praca nad zebraniem najistotniejszych faktów i statystyk mieszczących się w tematycznych ramach programu.

Po dwóch dniach zdjęć w samej tylko krakowskiej walcowni gorącej, licznych rozmów na temat poszczególnych fragmentów procesu technologicznego, rozmów o historii, o wyzwaniach i tożsamości społecznej Nowej Huty, ekipa odwiedziła kopalnię w Wieliczce, by kilka dni później spotkać się z nami ponownie w dąbrowskim oddziale firmy.

Filmowanie w Dąbrowie rozpoczęto od ujęć panoramicznych ze znajdującej się na wysokości ponad 70 m estakady wielkiego pieca. Przez cały czas pracy ekipa spotykała się z życzliwością pracowników, którzy chętnie i z humorem wcielali się w rolę statystów, ekspertów, doradców. Druga połowa wizyty w Dąbrowie poświęcona była supernowoczesnej maszynie do odlewania stali - COS numer 3.

Wszystkim pracownikom, którzy udzielili nam wsparcia podczas wielogodzinnych ujęć, serdecznie dziękujemy.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem