Aktualności

Dni Otwarte w ArcelorMittal Poland

31/05/2010

Wielki piec, proces konwertorowy czy instalacja o tajemniczej nazwie COS, a także najnowocześniejsza walcownia gorąca w Europie… Szansę na poznanie tych i wielu innych odcinków technologicznych oraz zagadnień związanych z produkcją stali mieli wszyscy ci, którzy 29 maja br. odwiedzili huty ArcelorMittal Poland w Dąbrowie Górniczej i Krakowie.Przez cały rok trafiają do nas prośby o udostępnienie hut dla zwiedzających. Niestety nie zawsze możemy otworzyć nasze drzwi przed zainteresowanymi, przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa. Co roku jednak, aby pokazać, jak w Polsce w nowoczesnych warunkach działają jedne z największych zakładów w Europie, organizujemy Dni Otwarte. To pozwala nam zaspokoić ciekawość wszystkich spragnionych wiedzy o produkcji stali.

Podczas tegorocznych Dni Otwartych dwie z naszych sześciu hut odwiedziło ponad 1300 osób. W Dąbrowie Górniczej szczególne wrażenie na zwiedzających zrobił wielki piec nr 2 o pojemności ponad 3 tysięcy metrów sześciennych, w Krakowie – nowa walcownia gorąca blach, będąca największą inwestycją  w europejskim hutnictwie w ostatnich 20 latach. Wszyscy odwiedzający otrzymali pamiątkowe dyplomy i torby ekologiczne. Gościom w Krakowie wręczała je Jolanta Malicka, Eko-Ambasador ArcelorMittal Poland.

Od chwili przejęcia polskich hut, ArcelorMittal zainwestował w park technologiczny zakładów w Małopolsce, Zagłębiu Dąbrowskim i na Górnym Śląsku blisko 4 mld złotych, zmieniając polskie hutnictwo w branżę nowoczesną i jednego z największych europejskich producentów stali.


Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem