Aktualności

Dzięki ArcelorMittal Poland powstała dwunasta szkolna pracownia edukacyjna w Chorzowie

12/11/2014

W IV Liceum Ogólnokształcącym im. M. Skłodowskiej-Curie w Chorzowie dyrektor szkoły Roman Herrmann oraz przedstawiciele ArcelorMittal Poland, do którego należy m.in. Huta Królewska w Chorzowie, otworzyli w ubiegły piątek nową salę geograficzną. Dzięki wsparciu firmy obecnie 370 uczniów liceum może korzystać ze świeżo wyremontowanej pracowni, wyposażonej w nowy sprzęt multimedialny. Z sali korzystać mogą również nauczyciele innych przedmiotów.

- Otwarcie nowej pracowni cieszy tym bardziej, że nasza szkoła w najbliższych dniach przyłączy się do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego EDUSCIENCE, którego pomysłodawcą jest Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk – powiedziała Iwona Lorenz, nauczycielka geografii w IV Liceum. - Jego głównym celem jest zainteresowanie uczniów naukami matematyczno-przyrodniczymi. Dzięki wyposażeniu pracowni w sprzęt multimedialny (projektor, tablica interaktywna, laptop) będziemy mogli włączyć się w ten projekt i korzystać na co dzień z platformy e-learningowej, oferowanej przez EDUSCIENCE. Znajduje się na niej bogaty zbiór materiałów multimedialnych do pobrania i wykorzystania na zajęciach. Dzięki projektowi EDUSCIENCE młodzież będzie mogła także uczestniczyć w lekcjach on-line organizowanych przez naukowców, m. in. z Polskiej Stacji Polarnej Hornsund na Spitsbergenie.

Efektem zaangażowania ArcelorMittal Poland w realizację akcji społecznych ukierunkowanych na edukację jest powstanie w Chorzowie 10 pracowni multimedialnych oraz 1 przeznaczonej do muzykoterapii. Szkoły z Chorzowa mogą samodzielnie się zgłaszać do Biura Odpowiedzialności Biznesu ArcelorMittal Poland. Pierwszeństwo mają te placówki, które nie miały jeszcze szansy skorzystać ze wsparcia firmy.

- Edukacja jest jednym z najważniejszych dla ArcelorMittal Poland obszarów strategii społecznej odpowiedzialności biznesu realizowanej przez firmę. Decyzja o współpracy ze szkołami zlokalizowanymi w rejonie działalności firmy zaowocowała otwarciem kilkudziesięciu różnego typu pracowni wyposażonych m.in. w najnowszy sprzęt informatyczny, tablice interaktywne, stanowiska komputerowe i projektory – dodała Karolina Muza, szef Biura Odpowiedzialności Biznesu ArcelorMittal Poland

Łącznie w szkołach podstawowych, gimnazjach i zespołach szkół ponadgimnazjalnych w Chorzowie, Świętochłowicach, Dąbrowie Górniczej, Krakowie, Sosnowcu i Zdzieszowicach, ArcelorMittal Poland wyposażył 52 multimedialne pracownie językowe. Firma przyczyniła się również do powstania łącznie 43 pracowni tematycznych, ekonomicznych, mechatronicznych i oraz tzw. „pracowni doświadczania świata” w szkołach integracyjnych.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem