Aktualności

Dzień Wolontariatu Pracowniczego zakończył Tydzień Zdrowia w ArcelorMittal Poland

03/12/2010

80 godzin konsultacji eksperckich i 361 przebadanych pracowników, to tylko część rezultatów zorganizowanego przez ArcelorMittal Poland Tygodnia Zdrowia. Zwieńczył go Dzień Wolontariatu Pracowniczego, podczas którego 120 pracowników firmy poświęciło w sumie 568 godzin na udzielanie korepetycji, prace biurowe i prace remontowe na rzecz lokalnych organizacji.

Od 29 listopada do 3 grudnia 2010 r. pracownicy ArcelorMittal Poland mogli skorzystać z oferty dedykowanych im badań przeprowadzanych na terenie oddziałów firmy i w lokalnych placówkach medycznych. Każdy z dni poświęcony był innej tematyce z zakresu ochrony zdrowia. Pracownicy mogli poddawać się nie tylko badaniom standardowym, ale także tym, które nierzadko bywają trudno dostępne (m.in. analiza znamion skóry pod videodermatoskopem). Badaniom towarzyszyła również promocja zdrowego odżywiania oraz kierowana do kobiet kampania dotycząca mammografii i cytologii.
- Konsultacje medyczne organizowane przez ArcelorMittal Poland to świetny pretekst, by skontrolować stan zdrowia poza obowiązkowymi badaniami okresowymi. Cieszę się, że mój pracodawca o to dba –mówił tuż przed badaniem EKG Cezary Bargieł, pracownik Biura Zakupów.
Międzynarodowy Dzień Wolontariatu Pracowniczego ArcelorMittal, obchodzony w tym roku 3 grudnia we wszystkich oddziałach koncernu na świecie, wpisuje się w tradycję kultywowaną przez firmę od kilku lat. Organizowany jest on w okresie, w którym odbywa się ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych Międzynarodowy Dzień Wolontariatu Wspierającego Rozwój Gospodarczy i Społeczny.
W tym roku pracownicy ArcelorMittal Poland licznie wspierali lokalne jednostki organizacji społecznych, np. udzielając korepetycji w świetlicy integracyjnej dla dzieci oraz prowadząc prace remontowe i renowacyjne w szkołach czy w siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Tarnowskich Górach i ośrodku Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Katowicach. Niemal połowa wolontariuszy oddała krew w specjalnych krwiobusach podstawionych przy bramach głównych oddziałów w Dąbrowie Górniczej i w Krakowie.
- Wraz z kolegami odwiedziłam uczniów świetlicy środowiskowej w Szkole Podstawowej nr 20 w Dąbrowie Górniczej.  Rebusy, konkursy sprawnościowe, wycinanie aniołków, nauka piosenki w języku angielskim, masaż głowy i rozmowy przy herbacie... Dla dzieci i dla nas wolontariuszy było to niecodzienne popołudnie. Pomaganie innym sprawia wielką radość – tak o swoich wrażeniach opowiada Teresa Zaręba, specjalista w Biurze Rachunkowości i Usług Finansowych.
- To dopiero drugi dzień Wolontariatu Pracowniczego organizowany w ArcelorMittal Poland, ale cieszę się, że pracownicy wykazali się dużym zaangażowaniem w pomoc dla społeczności lokalnych. Z pewnością będziemy kontynuować tradycję Dnia Wolontariatu – powiedziała Karolina Muza, specjalista ds. Odpowiedzialności Biznesu w ArcelorMittal Poland.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem