Aktualności

Dźwigacze Kultury rozdane! ArcelorMittal Poland wspiera kulturę w Krakowie

09/02/2018

Już po raz szósty Krakowskie Biuro Festiwalowe wyróżniło Dźwigaczami Kultury swoich partnerów i sponsorów, którzy wspierają rozwój kultury pod Wawelem. KBF od dawna inwestuje w rozwijanie sieci partnerstw pomiędzy przedstawicielami świata biznesu i kultury m.in. z ArcelorMittal Poland.

ArcelorMittal Poland już po raz kolejny został uhonorowany tym wyróżnieniem. - Jesteśmy zaszczyceni, że Krakowskie Biuro Festiwalowe znów doceniło nasze starania i wkład w działania kulturalne w Krakowie. Cieszymy się, że nasze wsparcie pozwala na realizację wielu prestiżowych i cennych inicjatyw kulturalnych, z których korzystać mogą nie tylko krakowianie - mówi Anna Bochenek z biura komunikacji i dialogu lokalnego, która w imieniu ArcelorMittal Poland odebrała nagrodę.  

Nazwa nagrody nawiązuje do pierwszego kręgu kręgosłupa dźwigającego czaszkę i umożliwiającego ruchy głowy. Wywodzi się od mitycznej postaci Atlasa, który miał podtrzymywać Ziemię. Dźwigacz kultury jest symbolem tego, jak istotne dla rozwoju kultury jest wsparcie biznesu i mediów. Jest także inspiracją dla artystów tworzących grafiki. W tym roku Dźwigacza Kultury zaprojektował Krzysztof Iwański – absolwent łódzkiej ASP, laureat European Design Awards w latach 2016 i 2017. Tegoroczna kreacja z rozbudowaną typografią ma uosabiać kreatywność oraz różnorodność przedsięwzięć Krakowskiego Biura Festiwalowego.

Fot. B. Głowacki

                          

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem