Aktualności

Edukacja–Integracja-Gra

27/03/2017

Kiedy usypano Kopiec Wandy? Kiedy rozpoczęto budowę kombinatu? Dwuosobowe zespoły ruszyły po nowohuckich osiedlach, by m.in. znaleźć odpowiedzi na te pytania. Blisko 200 uczniów starszych klas szkół podstawowych i gimnazjów nowohuckich szkół i uczestników warsztatów terapii zajęciowej przywitało wiosnę podczas gry terenowej.

Gra terenowa była kolejnym etapem edukacyjnego projektu „Słoneczna InteGRAcja”, prowadzonego przez Zespół Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 5 w os. Słonecznym. Ten edukacyjno-integracyjny projekt, skierowany dla najmłodszych mieszkańców Nowej Huty, od początku wspierany jest przez ArcelorMittal Poland.

Zaczęliśmy pod Nowohuckim Centrum Kultury. Następnie uczestnicy mieli dotrzeć do 13 punktów i tam wykonać konkretne zadania. W Teatrze Łaźnia Nowa uczestnicy gry musieli odnaleźć logo teatru, narysować je. W punkcie w os. Sportowym wykazywali się znajomością nowohuckich obiektów sportowych, potem na mapę dzielnicy nanosili poszczególne osiedla. Innym zadaniem było zidentyfikowanie i dotarcie do nowohuckich pomników–mówi Iwona Cichecka–Jusińska z ZSOI nr 5.

Jeden z terenowych punktów gry znajdował się w nowohuckim oddziale Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Kolejny - w ArtZonie. To przestrzeń artystyczna, będąca częścią Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida - otwarta strefa dla działań społecznych i kulturalnych. Powstała w budynku, który w założeniu, prawie 60 lat temu, powstał jako garaż dla samochodów przemysłowych.

By grę ukończyć należało przebyć 6 kilometrów. Meta - była w siedzibie szkoły w osiedlu Słonecznym.

- Słoneczna InteGRAcja to jeden z wspieranych przez ArcelorMittal Poland projektów edukacyjnych, z cennym elementem – integracji. Kontynuujemy ten projekt od kilku lat, gdyż włącza się w niego duże grono dzieci i młodzieży, co dla nas jest istotnym celem. W roku ub. projekt objął ponad 700 uczniów. W ten sposób najmłodsi mieszkańcy Nowej Huty zdobywają wiedzę o historii Nowej Huty i budują tożsamość miejsca,  w którym zlokalizowany jest ważny oddział naszej firmy – podkreśla Karolina Muza szef Zespołu Odpowiedzialności Biznesu ArcelorMittal Poland.   

Zwycięzcy gry terenowej i całego projektu edukacyjnego zostaną nagrodzeni podczas gali podsumowującej tegoroczna edycję Słonecznej InteGRAcji.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem