Aktualności

EKO-kwiecień w ArcelorMittal Poland

18/04/2011

Na całym świecie 22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi. Od dwóch lat w ArcelorMittal Poland staramy się popularyzować proekologiczne zachowania  i dlatego ogłosiliśmy kwiecień miesiącem EKO. Chcemy w tym czasie zachęcić naszych pracowników do zastanowienia się nad tym, jak ich codzienne działania wpływają na środowisko naturalne i jak mogą ten szkodliwy wpływ ograniczyć.

- Dbający o środowisko i świadomy pracownik jest podstawą budowania firmy przyjaznej środowisku. Wystarczy, że uświadomimy sobie, że na każdym kroku korzystamy z zasobów środowiska, zarówno w domu, jak i w pracy. Pamiętając o tym, możemy zmieniać nasze zachowania tak, by w jak najmniejszym stopniu wpływać na środowisko. Nawet proste, z pozoru niewiele znaczące działania, takie jak gaszenia zbędnego światła czy dwustronne drukowanie , podejmowane przez wiele osób w konsekwencji przynoszą wymierny efekt – powiedziała Jolanta Malicka, Eko-Ambasador ArcelorMittal Poland.

W kwietniowym numerze magazynu korporacyjnego „Jedynka” pojawi się specjalny artykuł „A Ty co robisz, żeby chronić środowisko?” składający się z wypowiedzi pracowników różnych działów, którzy mówią o swoich proekologicznych zachowaniach.

Rok 2011 został przez ONZ ogłoszony Rokiem Lasów, dlatego w kwietniu rozpoczynamy przygotowania do inicjatywy „adopcja drzew”, dzięki której chętni pracownicy będą mieli okazję na wybranym terenie zasadzić swoje drzewo i później opiekować się nim.

Zainicjowaliśmy też akcję „Niech się zazieleni”. Wraz z kwietniowym wydaniem korporacyjnego miesięcznika pracownicy otrzymają specjalny kupon rabatowy uprawniający do bonifikaty na zakupy produktów z działu „Ogród” marketów budowlanych.

W ramach Eko-kwietnia’2011 ogłosiliśmy dla pracowników konkurs fotograficzny na zdjęcie pod tytułem: „Jestem eko – przykłady ekologicznych zachowań”.  Już otrzymaliśmy pierwsze zdjęcia. O wynikach konkursu poinformujemy niebawem!

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem