Aktualności

Ekolaur od Polskiej Izby Ekologii

01/07/2011

ArcelorMittal Poland otrzymał dwie prestiżowe nagrody w konkursie Ekolaury, organizowanym przez Polską Izbę Ekologii i objętym honorowym patronatem ministra środowiska prof. Andrzeja Kraszewskiego. Uroczyste wręczenie Ekolaurów odbyło się 21 czerwca w Katowicach.


Główną nagrodę  w kategorii Ochrona przed hałasem przyznano nam za projekt „Wyciszenie źródeł hałasu w ArcelorMittal Poland oddział Kraków”. 14 najgłośniejszych źródeł, wytypowanych przez specjalistów z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie zabezpieczono za pomocą specjalnie zaprojektowanych i przystosowanych do pracy w warunkach przemysłowych tłumików, obudów dźwiękochłonnych i izolacji akustycznych. Nakłady przeznaczone na realizację programu wyciszenia, obejmujące opracowanie projektów, skompletowanie podzespołów, ich transport i montaż wyniosły 7,85 mln zł

Z kolei za przedsięwzięcie „Żużel wielkopiecowy granulowany jako ekoprodukt wykorzystywany w przemyśle i budownictwie” otrzymaliśmy wyróżnienie. W roku 2010 w ArcelorMittal Poland wytworzono i sprzedano ponad 1,2 mln ton żużla granulowanego.  Może on być stosowany w produkcji cementu hutniczego, cegieł, zapraw murarskich czy tynkarskich, a także w kopalniach węgla, jako podsadzka do wypełniania wyrobisk. Wykorzystanie żużla w budownictwie zmniejsza zużycie kruszyw naturalnych, a przez to przyczynia się do ochrony zasobów naturalnych.
- Ochrona poszczególnych komponentów środowiska to w dzisiejszych czasach nie tylko obowiązek nakazany prawem, ale także odpowiedzialność wobec społeczeństwa i przyszłych pokoleń - podkreślił Stefan Dzienniak, członek Zarządu ArcelorMittal Poland, dyrektor  ds. relacji zewnętrznych, środowiska i projektów społecznych, odbierając dyplom i statuetkę za dokonania firmy.

 

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem