Aktualności

Ekologiczne kolorowanki

12/06/2012

1000 kolorowanek dla dzieci rozdaliśmy w świętochłowickich przedszkolach i placówkach edukacyjnych realizując wraz z Śląską Grupą Wojewódzką Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji (IPA), Fundacją Nasze Dzieci i firmą VOIGT projekt „Mój ekologiczny zeszyt rysunkowy”. Projekt uzyskał także wsparcie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

 

Realizując proekologiczne cele ArcelorMittal Poland, 11 czerwca 2012 roku przedstawiciele Firmy – Stefan Dzienniak (Członek Zarządu ArcelorMittal Poland), Marek Palka oraz Paweł Szostak (Biuro Relacji Zewnętrznych i Projektów Specjalnych) – odwiedzili współpracujące z hutą placówki edukacyjne oraz opiekuńcze w Świętochłowicach i przekazali w sumie ponad 1000 egzemplarzy Ekologicznych Zeszytów Rysunkowych dla uczęszczających tam dzieci.  Maluchy z Miejskiego Przedszkola nr 7 w Świętochłowicach przygotowały uroczy program artystyczny – pokaz tańców – czym zachwyciły przybyłych gości.

 

Założeniem przygotowanych kolorowanek jest podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci poprzez propagowanie konkretnych - korzystnych dla środowiska naturalnego - zachowań oraz rozpowszechnianie wiedzy o przyrodzie i zagrożeniach, jakie może dla niej stanowić działalność człowieka. Pośrednim celem jest rozwój zdolności plastycznych oraz wrażliwości u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, do których kierowany jest projekt. Treści zawarte w zeszytach rysunkowych mogą również wspierać rozwój młodych odbiorców, stanowiąc swego rodzaju „program edukacyjny”, który realizowany może być podczas zajęć z pomocą opiekunów.

Wersja elektroniczna kolorowanki będzie również dostępna wkrótce na stronach Internetowych Partnerów Projektu:

- http://www.fundacja-naszedzieci.pl/

- http://www.ipa-katowice.org/

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem