Aktualności

Foto Dzień w krakowskiej hucie

11/10/2016

Uzbrojeni w aparaty fotograficzne rozpoczęli prawdziwe „polowanie”, na jak najbardziej interesujące ujęcia: 8 października br. 30 osób – pasjonatów fotografowania przekroczyło bramy krakowskiej huty by spojrzeć na linię ciągłego odlewania oraz wielki piec własnymi oczami i „okiem” aparatu fotograficznego.
Grupa ta została wyłoniona w drodze internetowego konkursu - na podstawie nadesłanych zdjęć.
Przeważali ludzie zainteresowani fotografią industrialną, ale nie parający się fotografowaniem zawodowo. Studenci, informatycy, grafik, malarz, bibliotekarka – rozstrzał zawodów był bardzo wielki. Różne też były motywacje, ale jedno łączyło wszystkich – pasja fotografowania.
Cezary Miłoś student II roku metalurgii krakowskiej AGH interesuje się przemysłem od wielu lat. Jak wspomina – od kiedy odwiedził hutę Częstochowa, w której pracuje jego ojciec i zobaczył perspektywę wielkich pieców. Potem hutnictwo i fotografowanie fabryk i ich instalacji wciągnęło go bardzo. Nie tylko fotografuje, ale wie o nich niemal wszystko. Dla niego konkurs „Photo Day” był wspaniałą okazją do zobaczenia krakowskiej huty kolejny raz. Inni przybyli tu po raz pierwszy. Łukasz Wiewióra, energetyk, przyjechał do Krakowa aż z Kujaw. Wszyscy lubią fotografować proste, poprzemysłowe formy.
Od razu oceniono fachowym okiem pogodę, która w tym dniu nie była najlepsza. Ale i to dało obrócić się na korzyść fotografowania. Wspaniała dla fotografii czarno-białych, a zdjęcia przede wszystkim miały być robione wewnątrz hal.
Dla wielu ta okazja była spełnieniem foto – marzeń.
Każdy usiłował znaleźć sposób: szukano odpowiednich ujęć, nastawiano migawki, zmieniano obiektywy, a panie Basia i Monika prowadzące na Facebooku fanpage promujący Nowa Hutę przywiozły ze sobą ludziki z klocków lego, które na ich fotografiach będą „przewodnikami” po hucie.
Uczestnicy Foto Dnia opuszczali hutę z zadowoleniem, że zobaczyli obiekty na co dzień niedostępne, ale też z uczuciem niedosytu. Chcielibyśmy tu jeszcze wrócić – mówili. Najlepsze zdjęcia z tej niezwykłej sesji fotograficznej zostaną nagrodzone.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem