Aktualności

Frederik Van De Velde nowym dyrektorem generalnym ArcelorMittal Poland

14/12/2021

ArcelorMittal Poland będzie miał nowego dyrektora generalnego. Frederik Van De Velde, który od lutego 2021 roku jest zastępcą dyrektora generalnego koncernu, obejmie tę funkcję

1 stycznia 2022 roku. Sanjay Samaddar nadal pozostaje prezesem Zarządu ArcelorMittal Poland.

Frederik Van De Velde 1 stycznia 2022 roku zostanie dyrektorem generalnym ArcelorMittal Poland. Od lutego 2021 roku jest zastępcą dyrektora generalnego koncernu. Sanjay Samaddar nadal będzie prezesem Zarządu ArcelorMittal Poland.

Zanim Frederik dołączył do ArcelorMittal w 1998 r. jako kierownik produkcji wyżarzalni oraz walcarki w zakładzie w Gandawie, pracował jako asystent na Uniwersytecie w Gandawie, gdzie uzyskał tytuł doktora. W 2002 r. został koordynatorem ds. jakości i procesu technologicznego walcowni zimnej. W 2008 r. objął stanowisko szefa ds. relacji z klientami, a w 2010 - szefa wielkich pieców i spiekalni w ArcelorMittal Gent. Od 2015 do 2017 r. Frederik pełnił funkcję dyrektora zarządzającego odpowiedzialnego za część surowcową Gandawa-Liege. Następnie został dyrektorem ds. technologii ArcelorMittal Europe wyroby płaskie, region północny. Od lutego 2019 r. Frederik odpowiadał za procesy w części surowcowej w ArcelorMittal Europe - wyroby płaskie. Od 1 lutego 2021 r. jest zastępcą dyrektora generalnego ArcelorMittal Poland.

Frederik jest absolwentem wydziału inżynierii elektromechanicznej, posiada tytuł doktora nauk stosowanych Uniwersytetu w Gandawie.

- Z Frederikiem pracuję od 11 miesięcy i jestem pod wrażeniem tempa, w jakim zapoznał się ze złożoną działalnością ArcelorMittal Poland. Biorąc pod uwagę ogrom jego doświadczenia w hutnictwie, jestem pewien, że odegra ważną rolę w przejściu zakładów ArcelorMittal Poland na produkcję stali o znacznie niższym śladzie węglowym – powiedział Sanjay Samaddar, prezes zarządu ArcelorMittal Poland.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem