Aktualności

Frederik Van De Velde objął stanowisko zastępcy dyrektora generalnego ArcelorMittal Poland

01/02/2021

Dziś, 1 lutego 2021 roku Frederik Van De Velde objął stanowisko zastępcy dyrektora generalnego i został członkiem zarządu ArcelorMittal Poland.

Frederik Van De Velde pochodzi z Belgii.Zanim dołączył do ArcelorMittal w 1998 r. jako kierownik produkcji wyżarzalni oraz walcarki w zakładzie w Gandawie, pracował jako asystent na Uniwersytecie w Gandawie, gdzie uzyskał tytuł doktora. W 2002 r. został koordynatorem ds. jakości i procesu technologicznego walcowni zimnej. Już w 2008 r. objął stanowisko szefa ds. relacji z klientami, a w 2010 - szefa wielkich pieców i spiekalni w ArcelorMittal w Gandawie.

Od 2015 do 2017 roku Frederik pełnił funkcję dyrektora zarządzającego odpowiedzialnego za część surowcową Gandawa-Liège. Następnie został dyrektorem ds. technologii ArcelorMittal Europe wyroby płaskie. Od lutego 2019 r. Frederik odpowiadał za procesy w części surowcowej w ArcelorMittal Europe wyroby płaskie. Jest absolwentem wydziału inżynierii elektromechanicznej, posiada tytuł doktora nauk stosowanych Uniwersytetu w Gandawie.

- Cieszę się, że Frederik dołącza do ArcelorMittal Poland i życzę mu błyskawicznych sukcesów w nowej roli. Wierzę, że jego ogromne doświadczenie pozwoli mu wnieść do naszego zespołu świeżą perspektywę. Nowe pomysły są teraz jeszcze cenniejsze, bo pandemia postawiła przed naszą branżą - i tak już borykającą się z wieloma trudnościami - nowe wyzwania – mówi Sanjay Samaddar, prezes zarządu i dyrektor generalny ArcelorMittal Poland.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem