Aktualności

Fundacja ArcelorMittal wspiera ofiary trzęsienia ziemi w Port-au-Prince na Haiti

19/01/2010

Luksemburg, 15 stycznia 2010 r.

Fundacja ArcelorMittal informuje o wsparciu inicjatywy podjętej przez organizację Lekarze bez Granic (Médecins sans frontières - MSF) na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Port-au-Prince na Haiti. Decyzja została podjęta przez Zarząd Grupy zaledwie 2 dni po kataklizmie.

Na inicjatywę MSF Fundacja ArcelorMittal przeznaczyła 100 tys. USD. Kwota ta umożliwi udzielenie pomocy 70 tys. osób dotkniętych kataklizmem. MSF w swoich działaniach skoncentruje się na pomocy medycznej i psychologicznej poszkodowanym w okręgu Quest oraz na dostarczeniu im pomocy materialnej i zapewnieniu dostępu do wody i zaplecza sanitarnego.

W przeszłości ArcelorMittal pomagał już ofiarom klęsk żywiołowych – w 2009 r. firma wsparła poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech, w 2008 r. -  poszkodowanych w cyklonie w Myanmar i w trzęsieniu ziemi w Syczuanie. Wspiera również  regiony USA dotknięte przez huragan Katrina w roku 2005

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem