Aktualności

HKpedia - internetowa encyklopedia historii Huty Katowice

02/06/2015

Huta Katowice doczekała się strony internetowej poświęconej najważniejszym wydarzeniom z jej historii. W budowę Huty Katowice było zaangażowanych tysiące osób, było to przedsięwzięcie na ogromną skalę. Stąd pomysł strony internetowej, która choć w niewielkim stopniu pomoże zachować i utrwalić momenty powstawania poszczególnych zakładów. Na stronie hkpedia.pl będzie można odwiedzić kalendarium, które rozpoczyna się w 1971 roku od podjęcia decyzji przez Prezydium Rządu do przystąpienia do prac przygotowawczych do budowy huty „Centrum” – tak brzmiała pierwotna nazwa - a kończy się na roku 2005, w którym PHS stał się częścią globalnego koncernu.

Z zakładki „wizyty w hucie” można się na przykład dowiedzieć o wizycie kosmonauty Mirosława Hermaszewskiego wraz z małżonką, pierwszego sekretarza KC PZPR Leonida Breżniewa, a w zakładce „dokumenty i publikacje” poczytać archiwalne wydania „Głosu Huty Katowice”.

Tworząc tę stronę zakładaliśmy, że po jej uruchomieniu odnajdziemy wielu pasjonatów historii Huty Katowice, którzy podzielą się z nami pamiątkami czy zdjęciami z tamtego okresu. Dlatego zapraszamy do skorzystania z zakładki „kontakt”, poprzez którą można kontaktować się z administratorem strony hkpedia.pl i przesyłać zdjęcia, uwagi i komentarze.

Chcielibyśmy, aby ta strona cały czas żyła, dlatego liczymy na wsparcie osób, które były związane z budową huty i chciałyby dołożyć swoją cegiełkę także do budowy internetowej encyklopedii Huty Katowice.

Zapraszamy do odwiedzenia strony

http://hkpedia.pl/

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem