Aktualności

Huta w Świętochłowicach obchodzi 190. urodziny. Hutnicy będą świętować na „Skałce”

22/06/2018

Już w najbliższą sobotę 23 czerwca w okolicy Ośrodka Sportu i Rekreacji „Skałka” w Świętochłowicach odbędzie się impreza z okazji 190-lecia dawnej Huty Florian, a obecnie świętochłowickiego oddziału ArcelorMittal Poland. Jubileusz będzie połączony z obchodami Dnia Hutnika, Dnia Dziecka. Nasi pracownicy, ich bliscy, a także wszyscy mieszkańcy Świętochłowic będą mogli wspólnie świętować podczas rodzinnego pikniku, który potrwa od godziny 14.30 do 22.00.

Na pikniku nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych, dla których przygotujemy dmuchane zamki, konkursy wiedzy i zawody sportowe, a także zabawy z animatorkami i malowanie twarzy. Z kolei miłośnicy muzyki będą mieli okazję posłuchać m.in. największych przebojów lat 70. i 80. w wykonaniu zespołu Grająca Szafa, utworów zespołu Książę Lipin i Przyjaciele oraz koncertu grupy The Beatlmen.

190-lecie świętochłowickiej huty to wyjątkowe święto dla całego regionu. Huta, której budowa rozpoczęła się 1828 roku, od początku swojego istnienia jest jednym z najważniejszych ośrodków przemysłowych w okolicy, gdzie zatrudnione były całe pokolenia świętochłowiczan. Obecnie zakład o bogatej historii należy do największego światowego koncernu stalowego ArcelorMittal, jednak jak podkreśla Krzysztof Oleś, dyrektor świętochłowickiego oddziału, huta nie straciła swojego lokalnego, śląskiego charakteru: - Nasza załoga pracuje w rodzinnej atmosferze i jest bardzo mocno zintegrowana. Przynależność do największej grupy stalowej na świecie, przez ostatnie lata zaowocowała unowocześnieniem, ale nie utratą tradycji.

Rodzinny piknik będzie więc spotkaniem całych pracowniczych rodzin, znajomych
i przyjaciół, których losy w mniejszym lub większym stopniu związane są ze świętochłowicką hutą.

Dziś, po 190 latach od swojego powstania, świętochłowicka huta produkuje wysokiej jakości blachy ocynkowane i powlekane organicznie. Powstają z nich np. blachodachówki, które pokrywają dachy domów jednorodzinnych czy panele elewacyjne do obudowy ścian i fasad budynków przemysłowych, hal produkcyjnych, magazynów czy supermarketów.

ArcelorMittal Poland, właściciel świętochłowickiej huty aktywnie uczestniczy w życiu regionu, organizując lokalne wydarzenia jak np. cykl imprez w lipcu 2017 roku pt. „Wszyscy Razem, Wszyscy Równi”. Te spotkania łączą lokalne społeczeństwo, które wspólnie pomaga chorym dzieciom. Na przestrzeni ostatnich kilku lat firma zorganizowała w Świętochłowicach również prawie 60 akcji wolontariatu pracowniczego.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem