Aktualności

Hutnictwo jest naszą pasją i to pasja będzie prowadzić ArcelorMittal przez kolejne lata

01/08/2016

1 sierpnia 2006 roku, firmy Arcelor i Mittal Steel połączyły się, by stworzyć największą firmę hutniczą na świecie. Dzisiaj firma obchodzi 10. rocznicę.

Kluczowe liczby:

·         Wpływ do gospodarki światowej ponad 700 mld dolarów.

·         Ponad 890 mln ton gotowych wyrobów stalowych wysłanych do 160 krajów.

·         Opracowano ponad 250 nowych gatunków stali, wydatki na badania i rozwój wyniosły 2,5 mld dolarów.

·         260 mln ton stali poddano recyklingowi, dzięki czemu udało się zaoszczędzić 341 mln ton CO2.

Wskaźnik wypadków z przerwą w pracy jest na poziomie 0,78, wcześniej wynosił 3,1.

 Patrząc na ostatnią dekadę, Lakshmi Mittal, prezes, dyrektor generalny powiedział:

 „10 lat temu nastąpiło oficjalne połączenie firm Arcelor i Mittal Steel, w wyniku czego powstała największa firma hutnicza i wydobywcza na świecie - ArcelorMittal.

Logika stojąca za fuzją to połączenie firm, które oznacza wiele korzyści: dywersyfikację geograficzną i produktową, zmniejszenie niestabilności, możliwość dotarcia do globalnego klienta, możliwość pozyskania długoterminowych kontraktów, wiodąca pozycja w kluczowych segmentach, takich jak motoryzacyjny, mniejsze koszty, uczestnictwo we wzroście rozwijających się gospodarek.

Od tego czasu wiele się zmieniło, kilka ostatnich lat było trudnych dla firm przemysłowych i surowcowych, łącznie z firmami hutniczymi.  Ale logika stojąca za fuzją jest dzisiaj tak samo rozsądna, jak w 2006 roku. Jestem pewien, że pomogła nam przetrwać w trudnych warunkach rynkowych i utrzymać pozycję wiodącej firmy hutniczej i wydobywczej.

Czas ten zdefiniował naszą kulturę i ducha firmy. Pokazał naszą odporność, siłę, wiedzę i możliwości szybkiego reagowania. Przekształciliśmy nasze aktywa, poprawiliśmy nasza konkurencyjność, jak również wyniki w zakresie bhp, wzmocniliśmy nasz bilans, zainwestowaliśmy w innowacyjne produkty dla przyszłości. Stawiliśmy czoła trudnym warunkom rynkowym, ale w wielu różnych aspektach staliśmy się silniejszą firmą, o mocniejszej pozycji, z zakładami na poziomie klasy światowej i z jasną strategią, która umożliwi nam uzyskanie lepszych wyników w każdych warunkach rynkowych.

Jesteśmy dumni z postępu, jakiego udało nam się dokonać. Co ważne dla naszych pracowników, udało nam się stworzyć bezpieczniejsze warunki pracy. W roku 2007 wskaźnik wypadków z przerwą w pracy wynosił 3,1, dziś jest na poziomie 0,78. Będziemy kontynuować nasze starania, aby ArcelorMittal był jeszcze bezpieczniejszym miejsce pracy, dopóki nie osiągniemy zerowej liczby wypadków.

Dostarczamy naszym klientom nowe i innowacyjne produkty; w obszarze badań i rozwoju wspiera nas doskonały zespół specjalistów. Od 2006 roku nasze inwestycje na badania i rozwój wyniosły 2,5 mld dolarów, stworzyliśmy ponad 250 nowych gatunków stali. Dlatego jesteśmy wiodącym dostawcą wysokiej jakości produktów stalowych na wszystkich kluczowych rynkach - motoryzacyjnym, budowlanym, AGD i opakowań. Zostaliśmy uznani za najlepszego dostawcę technologii w segmencie motoryzacyjnym.

Nasz globalny zasięg, jaki mamy dzięki fuzji, przynosi korzyści. Dla naszych klientów oznacza, że na każdej szerokości geograficznej oferujemy stal i usługi takiej samej jakości; jesteśmy blisko klienta. Rozszerzyliśmy naszą ofertę, na przykład poprzez nabycie zakładów przetwórczych w Calvert w Alabamie, AM/NS Calvert lub budując od podstaw zakład VAMA w Chinach – dzięki którym udało się nam rozszerzyć nasze zdolności produkcyjne dla przemysłu motoryzacyjnego, jednego z najbardziej wymagających i ważnych klientów.

Dla naszych hut i kopalni globalny zasięg oznacza siatkę ekspertów, którzy dzielą się najlepszymi praktykami. A dla społeczeństw i krajów, gdzie prowadzimy naszą działalność, oznacza korzyść gospodarczą wynikającą z płaconych składek, podatków, pensji - tworzymy miejsca pracy. Nasz wkład w gospodarkę światową wyniósł przez ostatnie dziesięć lat 700 mld dolarów. 

Patrząc w przyszłość, pragniemy utrzymać pozycję lidera w branży hutniczej, chcemy dążyć do osiągnięcia jeszcze wyższych standardów prowadzenia działalności, aby dostarczać wartości naszym akcjonariuszom. Mamy platformę i programy, z Planem działań 2020 na czele, które pozwolą nam osiągnąć dalszą poprawę strukturalną, dzięki której będziemy mogli rozwijać się i odnosić sukcesy w każdych warunkach. Nasze wyniki za drugi kwartał ogłoszone 29 lipca 2016 roku, pokazują poprawę nie tylko warunków rynkowych, ale wpływ naszych wewnętrznych środków i narzędzi, jakie wdrożyliśmy, by poprawić konkurencyjność.

Stal jest częścią nowoczesnego świata, będziemy nadal promować i doskonalić jej wykorzystanie. Hutnictwo jest naszą pasją, która będzie prowadzić ArcelorMittal przez kolejne lata”. 

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem