Aktualności

Huty w trójwymiarze i w realu

13/06/2013

To była wyjątkowa okazja. Raz w roku huty ArcelorMittal Poland w Dąbrowie Górniczej i Krakowie otwierają swoje bramy dla zwiedzających. W tym roku Dzień Otwarty w Dąbrowie Górniczej miał miejsce 25 maja, a w Krakowie 8 czerwca.

Podczas tegorocznego wydarzenia łącznie około 600 osób odwiedziło dąbrowską i krakowską hutę. Ale nie tak od razu. Tym razem dodatkową atrakcją był film „Narodziny Stali”. Ci, którym udało się wpisać na listę zwiedzających (a chętnych było, jak zwykle więcej niż miejsc), najpierw obejrzeli w kinie trójwymiarowy film o tym, jak powstaje stal i specyfice poszczególnych oddziałów ArcelorMittal Poland.

Następnie, to co zobaczyli na ekranie kinowym mogli skonfrontować z rzeczywistością, odwiedzając walcownie w Dąbrowie i Krakowie. W drodze do dąbrowskich zakładów uczestnicy pokrótce zapoznali się z historią huty, która w ubiegłym roku świętowała jubileusz 40-lecia od momentu rozpoczęcia budowy. W walcowni średniej, przechodząc wzdłuż ciągu walcowniczego w towarzystwie przewodników, mieli możliwość obejrzenia, jak podczas procesu walcowniczego gorące slaby zamieniają się w wyroby gotowe. Z kolei w walcowni dużej największym zainteresowaniem cieszyła się wykańczalnia szyn i blok kontrolno-pomiarowy.

Sam film również zrobił ogromne wrażenie na widzach. – To jak kosmos, zupełnie inny świat – dzielili się uwagami starsi państwo, którzy nigdy krakowskiej huty stali nie widzieli, a których na Dzień Otwarty zapisał syn, gorąco zachęcając - po uczestnictwie w Dniu Otwartym w roku ubiegłym. W tym roku większość uczestników stanowili ludzie młodzi, a wśród nich dużą grupę – studenci.

Na sam koniec uczestnicy Dni Otwartych mogli wykorzystać informacje podane w filmie spokojnym i profesjonalnym głosem Krystyny Czubówny, zawodowej lektorki filmów dokumentalnych, podczas quizu rozgrywanego w czasie podróży powrotnej autobusem.Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem