Aktualności

I Forum Ekologiczne w Dąbrowie Górniczej

07/11/2011

24 października w dąbrowskim oddziale ArcelorMittal Poland odbyło się Pierwsze Forum Ekologiczne, poświęcone tematyce ochrony powietrza. To jeden z najważniejszych problemów, z jakimi dziś borykają się duże aglomeracje.

Andrzej Pawlas, dyrektor ochrony środowiska ArcelorMittal Poland, zaprezentował inwestycje i szereg działań monitoringowych zrealizowanych w dąbrowskiej hucie, które przyczyniły się do zmniejszenia oddziaływania zakładu na środowisko. W przyszłym roku wyciszone zostaną obiekty bazy przeładunku rud na pograniczu Dąbrowy Górniczej i Sławkowa. Również Koksownia „Przyjaźń” od 2005 roku przeznaczyła na działania modernizacyjne 1,3 mld zł. Jak twierdzi jej prezes Edward Szlęk, daje się to odczuć zarówno na terenie zakładu, jak i w jego okolicy.

Jerzy Ziora, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego podkreślił, że dominujący wpływ na jakość powietrza ma sektor komunalny. Wynika to ze złej jakości spalanego węgla i niskiej konkurencyjności energii z ciepłownictwa wobec indywidualnych systemów grzewczych.

O ochronie jakości powietrza w rejonie pogranicza polsko-czeskiego Śląska i Moraw mówił dr Leszek Ośródka z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Instytut uczestniczy w międzynarodowym projekcie, którego celem jest stworzenie systemu informacji o jakości powietrza na obszarze pogranicza.

Forum Ekologiczne to projekt ArcelorMittal Poland realizowany dotąd w Krakowie. Forum jest platformą wymiany doświadczeń między firmami działającymi w pobliżu hut, a służy przede wszystkim poprawie warunków życia mieszkańców okolicznych osiedli.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem