Aktualności

II edycja kursów maturalnych organizowanych przez ArcelorMittal Poland zakończona

05/05/2015

Firma ArcelorMittal Poland w ramach programu edukacyjnego „ZainSTALuj się” zorganizowała po raz drugi kursy przygotowawcze do egzaminu maturalnego z matematyki i języka angielskiego. Dzięki inicjatywie łącznie 111 uczniów z Sosnowca, Krakowa oraz Zdzieszowic w bezstresowej atmosferze powtarzało materiał maturalny pod okiem zewnętrznych dydaktyków.

W marcu i kwietniu uczniowie z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego z Sosnowca, Zespołu Szkół Elektrycznych nr 2 w Krakowie oraz Zespołu Szkół im. J. Pawła II w Zdzieszowicach uczestniczyli w zajęciach obejmujących materiał powtórkowy z matematyki i języka angielskiego na poziomie podstawowym.

Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach, gdyż mieli możliwość, pracując w małej grupie, wyjaśnić zagadnienia sprawiające im największe trudności. Trenerzy wykorzystywali różne metody ułatwiające zapamiętywanie i zrozumienie omawianych zagadnień. Dużym atutem było też miejsce odbywania zajęć i bardzo przyjazna atmosfera – komentuje Barbara Kowalik, wicedyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu (ul. Kilińskiego 25).

Kursy zorganizowane i w całości sfinansowane przez ArcelorMittal Poland trwały 90 minut tygodniowo i odbywały się w marcu oraz kwietniu br. Pojedyncza grupa składała się z maksymalnie 15 osób, dzięki czemu efektywność nauki była jeszcze większa. Zajęcia prowadzone były na terenie szkoły w godzinach popołudniowych przez zewnętrznych dydaktyków.

Edukacja młodzieży jest jednym z filarów działań realizowanych przez ArcelorMittal Poland w ramach zrównoważonego rozwoju. Doskonale rozumiemy, że egzamin maturalny, od którego zależy dalsza edukacja, a niejednokrotnie także przyszłość uczniów jest dla nich ogromnym stresem. Dlatego też chcąc wesprzeć maturzystów w tym trudnym dla nich okresie stworzyliśmy program kursów, które pozwalają uczniom poszerzać i systematyzować wiedzę, a co za tym idzie osiągać lepsze wyniki na maturze – komentuje Anna Wyczesany, szefowa Rozwoju Pracowników i Projektów HR w ArcelorMittal Poland.

W zeszłorocznej edycji utworzonych zostało 9 grup, w tym 5 z matematyki i 4 z języka angielskiego. W projekcie udział wzięli uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Sztygarka i Technicznych Zakładów Naukowych w Dąbrowie Górniczej, Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 1 w Chorzowie oraz Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Zdzieszowicach.

Program Edukacyjny ZainSTALuj się powstał z myślą o uczniach i studentach chcących rozwijać kompetencje niezbędne do śmiałego poruszania się po dzisiejszym rynku pracy. W ramach programu ArcelorMittal oferuje udział w szeregu aktywności i wydarzeń, takich jak spotkania z ekspertami firmy, program Ambasadorski, warsztaty umiejętności miękkich, wizyty w zakładach produkcyjnych, spotkania edukacyjne czy praktyki studenckie i uczniowskie.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem