Aktualności

II edycja Ogrodów Nowej Huty

28/01/2013

Nowe rabaty z ozdobnych krzewów, traw i roślin oraz ścieżki powstały w osiedlu Dywizjonu 303 i w Chałupkach w ramach II edycji projektu Ogrody Nowej Huty. Co prawda efekty będą widoczne dopiero na wiosnę, jednak w obu ogrodach niedawno odbyło się uroczyste odsłonięcie tablic.
Firma ArcelorMittal Poland wspiera projekt od dwóch lat. Wspólnie z mieszkańcami zadbaliśmy już o cztery piękne ogrody!
Tegoroczny konkurs wygrały grupy społeczne z Czyżyn oraz Chałupek.
Inspiracją dla tego pierwszego ogrodu była wyjątkowa lokalizacja przy pasie startowym dawnego lotniska Rakowice-Czyżyny. Podstawowym założeniem było utrzymanie otwartego, łąkowego charakteru przy jednoczesnym stworzeniu przyjaznej przestrzeni publicznej dla mieszkańców tego intensywnie zabudowanego już dziś obszaru.
Założeniem ogrodu przy ul. Truskawkowej było stworzenie łącznika komunikacyjnego i alternatywy dla niebezpiecznego pobocza drogi asfaltowej na trasie do sklepu czy na przystanek. Układ ścieżek inspirowany był motywem wstążek, natomiast geometryczny układ nasadzanych rabat przypomina pola uprawne.
W obu lokalizacjach mieszkańcy z dużym zaangażowaniem włączyli się w prace przy zagospodarowywaniu terenów. W uroczystości odsłonięcia tablic, poza dumnymi ze swojej pracy mieszkańcami, udział wzięli przewodniczący dzielnic, a także zainteresowani projektem dziennikarze.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem