Aktualności

III Charytatywny Marszobieg ArcelorMittal Poland

08/10/2015

- Do biegu, do marszu, gotowi – start!

5, 6 i 7 października, do trzeciego już charytatywnego marszobiegu wystartowali pracownicy ArcelorMittal Poland. Pierwszego dnia w Krakowie, drugiego w Dąbrowie Górniczej, a trzeciego - w Zdzieszowicach, można było biec, maszerować, chodzić z kijkami lub spacerować. Sposób pokonania trasy nie był najważniejszy. Ważne, że każde, liczące kilometr okrążenie „dokładało” 5 złotych do puli środków przeznaczonych na leczenie i rehabilitację dzieci hutników.
W Krakowie do startu w tej corocznej imprezie charytatywnej zachęcał własnym przykładem dyrektor Oddziału Wyrobów Płaskich Hervé Mouille, w Dąbrowie Górniczej - dyrektor generalny ArcelorMittal Poland Geert Verbeeck, a w Zdzieszowicach - dyrektor zakładu Wojciech Kaczmarek.
 – W tym roku pobiegniemy dla 14 potrzebujących dzieci. Pobijmy ubiegłoroczny rekord! – zachęcali.
Podobnie jak w dwóch poprzednich edycjach, uczestnicy na starcie odbierali kartonową przywieszkę. Po zakończeniu każdego okrążenia „kolekcjonowali” pieczątki potwierdzające ukończenie kilometrowego okrążenia. Każdy miał szansę wziąć udział w tym przedsięwzięciu i dorzucić cegiełkę, w tym przypadku pieczątkę wartą pięć złotych. Ludzi z wielkim sercem nie zabrakło. Na wyznaczonych trasach  wewnątrz poszczególnych hut w ciągu prawie pięciu godzin pojawili się pracownicy ArcelorMittal Poland,  spółek, przedstawiciele związków zawodowych, pracownicy ochrony i strażacy. Kilkudziesięciu wolontariuszy  pomagało w organizacji tego przedsięwzięcia, podając herbatę, napoje i przybijając pieczątki. Ukoronowaniem biegu dla każdego uczestnika było złożenie podpisu na pamiątkowej tablicy.
Pomóż nam pomagać – apelowała działająca przy ArcelorMittal Poland Fundacja Nasze Dzieci, która jest organizatorem marszobiegu. W akcję z entuzjazmem włączyły się przedszkolaki z obu zakładowych przedszkoli ArcelorMittal Poland. Przemaszerowały pod bramy hut w Dąbrowie Górniczej i w Krakowie, by pomóc chorym dzieciom.
W 2014 roku, dzięki gotowości 1531 uczestników, którzy wspólnie pokonali 10 654 km, udało się zgromadzić kwotę 53 270 zł. Zebrane pieniądze zostały przekazane dla 12 dzieci wymagających leczenia i rehabilitacji.
Także w tym roku środki trafią do potrzebujących wsparcia rodzin pracowników na leczenie i rehabilitację dzieci hutników i pracowników hutniczych spółek. Choć nie zliczono jeszcze zdobytych środków, podsumowanie z liczników „klikerów” wygląda imponująco.
Marszobieg był elementem firmowego Tygodnia Zdrowia, który w ArcelorMittal Poland organizowany jest przez Biuro BHP corocznie na początku października.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem