Aktualności

Informacje z krakowskiej huty dla szerszego grona odbiorców

10/05/2016

W związku z decyzją ArcelorMittal Poland o szerszym przekazywaniu informacji o sytuacjach  mogących negatywnie wpłynąć na jakość środowiska w mieście dziś (10 maja) w Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Krakowa odbyło się pierwsze robocze spotkanie w tej kwestii.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele ArcelorMittal Poland, Urzędu Miasta Krakowa, Urzędu Marszałkowskiego, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Krakowa i Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Spotkanie pozwoliło na wstępną analizę modelu przekazywania mieszkańcom i prasie informacji dotyczących ewentualnych zdarzeń w hucie ArcelorMittal Poland. Grupa robocza wspólnie zwróciła uwagę na konieczność odróżnienia dwóch kwestii: tj. informowania społeczeństwa o planowanych działaniach prowadzonych przez hutę oraz o zdarzeniach, które pojawiają się nagle.

W związku z postojem remontowym wielkiego pieca i stalowni grupa robocza dała sobie dwa miesiące na doprecyzowanie schematu informowania. Wspólnie ustalono także, że koniecznym jest zaproszenie na kolejne spotkania przedstawicieli zakładów, których działalność może mieć potencjalnie negatywny wpływ na środowisko.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem