Aktualności

Inwestycje za 140 milionów w Dąbrowie Górniczej

28/03/2012

23 marca w Dąbrowie Górniczej odbyła się uroczystość oddania do użytku kolejnych inwestycji ArcelorMittal Poland: instalacji wdmuchiwania pyłu węglowego do wielkiego pieca nr 2 oraz zmodernizowanej taśmy spiekalniczej. Wartość obu projektów wyniosła niemal 140 milionów złotych.

 
Instalacja wdmuchiwania pyłu węglowego pozwoli zoptymalizować koszty produkcji surówki żelaza, wykorzystywanej do produkcji stali, co zostanie osiągnięte dzięki zastąpieniu części używanego w procesie produkcyjnym koksu przez pył węglowy. Pomoże także ochronić środowisko naturalne, bo produkcja pyłu węglowego jest  bardziej ekologiczna niż produkcja koksu.  Natomiast dzięki modernizacji drugiej taśmy spiekalniczej zwiększone zostały możliwości wytwórcze spieku, który jest materiałem wsadowym do wielkiego pieca.


- Wierzę, że to właśnie te inwestycje pozwolą nam przetrwać kolejne okresy niepewności, a także zachować elastyczność i możliwość łatwego dostosowania się do zmieniających się warunków - zapewnił Manfred Van Vlierberghe, dyrektor generalny ArcelorMittal Poland.

W uroczystości wziął także udział prezes Zarządu ArcelorMittal Poland Sanjay Samaddar. Wśród gości obecni byli m.in. prezydent Dąbrowy Górniczej Zbigniew Podraza i prezes Hutniczej Izby Przemysłowo-Handlowej Romuald Talarek.


Wicepremier Waldemar Pawlak w liście gratulacyjnym wyraził swe zadowolenie z faktu, że "w Polsce powstają nowe inwestycje, zwiększające możliwości wytwórcze i jakość polskich produktów".


Z kolei marszałek Województwa Śląskiego Adam Matusiewicz w przekazanym adresie gratulacyjnym życzył kierownictwu firmy „wytrwałości i zapału do pracy nad modernizacją oddziału w Dąbrowie Górniczej”. Okolicznościowe gratulacje przekazały również posłanki Ewa Malik i Beata Małecka-Libera

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem