Aktualności

IV Dzień Bezpieczeństwa w ArcelorMittal Poland

29/04/2010

Dąbrowa Górnicza, 29 kwietnia 2010

Jak wygląda świat w alko-goglach? Jak zachować się podczas pożaru? Czy ubranie robocze nadaje się na pokaz mody? Po co wybierać najlepszego suwnicowego? – odpowiedzi na te i inne pytania z obszaru BHP szukali pracownicy ArcelorMittal Poland, którzy 28 kwietnia obchodzili Dzień Bezpieczeństwa.

To już czwarty Dzień Bezpieczeństwa, stałe wydarzenie w kalendarzu całej Grupy ArcelorMittal - niemal 280 tysięcy pracowników w 60 krajach świata. Dzień ten obchodzili również pracownicy ArcelorMittal Poland  we wszystkich sześciu zakładach, w pięciu miastach w Polsce. W tym roku motywem przewodnim było „Przywództwo przez przykład”.

Dzień Bezpieczeństwa to jednodniowa akcja skoncentrowana na tematach zdrowia i bezpieczeństwa - aspektów szczególnie istotnych w produkcji przemysłowej. 28 kwietnia pracownicy mogli poddać się badaniom medycznym: sprawdzić poziom kreatyniny czy ciśnienia tętniczego, poddać się konsultacji okulistycznej czy badaniom audiometrycznym. Mieli możliwość obejrzeć pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej, pokaz samoobrony czy sprzętu gaśniczego.

Dzień Bezpieczeństwa był również świetną okazją do sprawdzenia wiedzy pracowników, którzy odpowiadali na pytania podczas audytów zakładowych dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy. Test z wiedzy na temat standardów operacyjnych ArcelorMittal zdawali też kierownicy i dyrektorzy zakładów.

Wydarzenie miało również swoją lżejszą odsłonę: pracownicy wzięli udział w rozmaitych konkursach, np. w konkursie na najlepszego suwnicowego, na najlepszego kierowcę, czy w konkursie jazdy wózkiem transportowym. Kilkudziesięciu pracowników uczestniczyło w Biegu Hutnika, podczas którego musieli się wykazać znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy.

Nie brakło atrakcji dla najmłodszych – dzieci pracowników wzięły udział w konkursie rysunkowym i konkursie na wierszyk lub slogan dotyczący BHP

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem