Aktualności

IX Tydzień Zdrowia ArcelorMittal Poland za nami

02/10/2018

Marszobieg charytatywny w trzech lokalizacjach, warsztaty z dietetykiem, turniej tenisa ziemnego, konsultacje z psychologiem, walka ze stresem, badania diagnostyczne rekomendowane dla palaczy czy osób z nadwagą oraz badania laboratoryjne refundowane przez Hutniczą Fundację Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej w Krakowie oraz Fundację Ochrony Zdrowia w Dąbrowie Górniczej – to tylko niektóre atrakcje z programu tegorocznego Tygodnia Zdrowia w ArcelorMittal Poland. Tygodnia, który ma zwrócić uwagę na to, jak ważne jest nasze zdrowie.

Tegoroczny Tydzień Zdrowia w ArcelorMittal Poland rozpoczął VI Marszobieg Charytatywny w Dąbrowie Górniczej, Krakowie i Zdzieszowicach.  Pracownicy tych zakładów znów udowodnili, że dla słusznej sprawy jaką jest pomoc potrzebującym dzieciom potrafią się zjednoczyć i dać z siebie więcej.  

Biegali zarówno pracownicy, którzy startują w maratonach, ale i ci, którzy po prostu chcąc wspierać potrzebujących.

 - Mam nadzieję, że będzie nas dzisiaj naprawdę dużo i że uda nam się pobić wszystkie rekordy z lat poprzednich. Pokażmy, że damy radę - tak w Dąbrowie Górniczej zagrzewał uczestników marszobiegu Geert Verbeeck, dyrektor generalny.

I udało się pobić rekord. W marszobiegu wzięło udział łącznie 1330 pracowników: 624 osoby – w Dąbrowie Górniczej, 383 – w Zdzieszowicach i 323 – w Krakowie. Wszyscy pokonali łącznie 8206 km, a dzięki ich wysiłkowi na wsparcie potrzebujących pomocy dzieci udało się uzbierać ponad 41 tys. zł! Dodatkowo pracownicy oddziału w Zdzieszowicach, którzy wygrali konkurs WCM zdecydowali się również przekazać na ten cel swoją nagrodę.

W zdrowym ciele - zdrowy duch

Codziennie, przez pięć dni pracownicy otrzymywali również na skrzynki mailowe wskazówki jak dbać o swoje zdrowie. W materiałach można było znaleźć informacje m.in. o szkodliwości palenia tytoniu czy chorobach związanych z nadwagą i otyłością.

Pracownicy mogli też skorzystać z pakietów badań diagnostycznych pozwalających na ocenę ogólnego stanu zdrowia i funkcjonowania różnych narządów organizmu m.in. wątroby, nerek czy szpiku kostnego. W tym roku ArcelorMittal Poland wyszedł naprzeciw oczekiwaniom pracowników i zaoferował szczepienia przeciw grypie nie tylko pracownikom naszej spółki, ale również członkom ich rodzin.

Każdy miał możliwość skorzystania z anonimowej indywidualnej konsultacji z psychologiem oraz warsztatów z dietetykiem. Jedzenie w biegu, stres i zbyt krótki sen mogą prowadzić do otyłości, a ta z kolei do wielu poważnych chorób. To, jak się odżywiamy, ma ogromny wpływ na to jak wyglądamy, jak się czujemy, a nawet jak wydajna jest nasza praca. Dlatego tak ważne jest, by odżywiać się dobrze. Podczas Tygodnia Zdrowia nasi pracownicy mieli również okazję dowiedzieć się jak radzić sobie ze stresem i jak stres może motywować do działania. 

Sport to zdrowie

Ale Tydzień zdrowia to nie tylko warsztaty i szkolenia. To również, a może nawet przede wszystkim – sport. Podczas corocznego Biegu Hutnika frekwencja jak zwykle dopisała. 161 uczestników (125 biegaczy i 36 chodziarzy nordic walking) rywalizowało na trasie wokół Pogorii III w Dąbrowie Górniczej. W tym roku pogoda dopisała i duża liczba zawodników mogła tym biegiem podsumować tegoroczny Tydzień Zdrowia ArcelorMittal Poland. Ale to nie wszystko - jak co roku nie zabrakło również zmagań tenisistów i piłkarskiej rywalizacji.

Areną sportowych zmagań o zdrowie podczas Tygodnia Zdrowia w Krakowie było boisko nad Zalewem Nowohuckim na stadionie MKS Krakus, gdzie odbył się mecz piłkarski pomiędzy drużyną stalowni (czerwone koszulki) i drużyną wielkich pieców (granatowe koszulki). Mecz zakończył zwycięstwem drużyny stalowni  2:1. Jeszcze w tym tygodniu w Krakowie, będziemy mieli okazję kibicować krakowskim walcowniom, które będą między sobą rywalizować o Puchar Przewodniczącego NSZZ Pracowników AMP S.A.

Tydzień Zdrowia nie zakończy się tak szybko. Wiele wydarzeń zainaugurowanych podczas tych kilku wrześniowych dni będzie kontynuowanych jeszcze w październiku. Szkolenia z pierwszej pomocy i szczepienia przeciw grypie, badania dla pracowników – to wszystko jeszcze przed nami. Dbajmy o zdrowie!

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem