Aktualności

Jeszcze w tym roku ArcelorMittal Poland uruchomi kolejne przyzakładowe przedszkole

09/04/2012

Jeszcze w tym roku powstanie przedszkole dla 100 dzieci pracowników krakowskiego oddziału ArcelorMittal Poland.  Wybrano już jego nazwę – Akademia Małych Pociech. Podobna placówka od ubiegłego roku funkcjonuje przy oddziale koncernu w Dąbrowie Górniczej.

Wybrano już lokalizację w pobliżu krakowskiej huty: będą to pomieszczenia dawnego przedszkola publicznego nr 101 w os. Centrum A 14, które zostaną w tym celu wyremontowane kosztem 2 mln złotych. Miejsce to – w bliskim sąsiedztwie Placu Centralnego - ma dobre połączenia komunikacyjne z całym Krakowem i oczywiście z hutą, w której pracują rodzice dzieci.

Za stronę organizacyjną przedszkola odpowiada Fundacja Nasze Dzieci, która zarządza podobną placówką firmy w Dąbrowie Górniczej. Operatorem natomiast będzie Prywatne Przedszkole Estetyczne z Poznania, które prowadzi pierwsze przyzakładowe przedszkole ArcelorMittal Poland w Dąbrowie Górniczej, a także przedszkole Philip Morris w Krakowie.

Przedszkole powstaje głównie z myślą o dzieciach pracowników ArcelorMittal Poland. Pobyt dziecka w przedszkolu dofinansowany jest z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych firmy. Tym samym koszt dla rodziców, których dzieci uczęszczają na zajęcia w przedszkolu w Dąbrowie Górniczej to 100 lub 200 złotych miesięcznie, w zależności od dochodu w rodzinie. Na przyjęcie dziecka do przedszkola w dalszej kolejności mogą liczyć też pracownicy spółek zależnych ArcelorMittal Poland oraz pracownicy grupy Manpower świadczący pracę na rzecz koncernu. W ich przypadku koszt wynosi 300 złotych.

- Staramy się, by odpowiedzialność za naszych pracowników wyrażała się nie tylko w oferowanych im warunkach pracy, ale także w szerokiej gamie świadczeń ponadstandardowych. Podejmując decyzję o założeniu przyzakładowych przedszkoli, odpowiedzieliśmy na potrzebę zgłoszoną przez istniejącą w strukturach ArcelorMittal Poland Radę Kobiet. Jestem przekonany, że to dobra i potrzebna inicjatywa, zwłaszcza w obliczu niedostatku takich ośrodków na rynku. Potwierdza to też fakt, że 9 na 10 naszych pracowników mających dzieci w wieku przedszkolnym opowiedziało się za powstaniem tego typu obiektów. Jako pracodawca liczymy też na to, że to ta inicjatywa wyróżni nas spośród innych pracodawców na rynku i sprawi, że to hutnictwo wygra konkurencję o młodych i zdolnych inżynierów z innymi gałęziami przemysłu – powiedział Andrzej Wypych, dyrektor personalny i członek Zarządu ArcelorMittal Poland.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem